Rozmowy

Mikołaj „Miko” Marczyk: - Ulica to nie tor wyścigowy!

1 października 2020

Mikołaj „Miko” Marczyk: - Ulica to nie tor wyścigowy!
- Pamiętajcie: ulica to nie tor wyścigowy – mówi Mikołaj „Miko” Marczyk, kierowca rajdowy, najmłodszym w historii Mistrzem Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski [kliknij]

Policja Śląska kontynuuje kampanię „Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze cię czeka”. Tym razem zaprezentowano komentarz Mikołaja „Miko” Marczyka – najmłodszego w historii Mistrza Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

"Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka” – to kampania promująca bezpieczeństwo na drogach, w której osobowości ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów, komentują filmy ukazujące niebezpieczne sytuacje drogowe.

Tym razem niebezpieczne zachowanie na drodze komentuje Mikołaj „Miko” Marczyk – kierowca rajdowy zespołu Skoda Polska Motorsport, który jest najmłodszym w historii Mistrzem Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. - Kierowca Citroena C3 był tak skupiony na linii przejazdu autobusu, który skręcał przed nim, że zapomniał, że bierze udział w normalnym ruchu drogowym, aż wymusił pierwszeństwo. Pamiętajcie: ulica to nie tor wyścigowy i zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i bądźmy skupieni ponieważ odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale za bezpieczeństwo wszystkich innych – mówi mistrz.

Liczymy na dalsze udostępnianie z nadzieją, że komentarz znanego rajdowca, dotyczący nagannego zachowania kierowcy, utkwi w pamięci odbiorcy na tyle, że w przyszłości on sam powstrzyma się od manewrów, które pomimo pozornego przekonania, że przyspieszą nieco dotarcie do celu, w rzeczywistości powodują bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa na drodze – dodają policjanci. (jm)