Rozmowy

Norbert Kamoda. Potrzebne zgodne stanowisko

29 listopada 2018

Norbert Kamoda. Potrzebne zgodne stanowisko
Norbert Kamoda, instruktor nauki i techniki jazdy oraz właściciel Szkoły Jazdy "MONTE CARLO" w Ostrowcu Świętokrzyskim (fot. Jolanta Michasiewicz)

Kolejna opinia w kontekście SPOŁECZNEJ INICJATYWY NIEOBOJĘTNYCH. Dziś mówi Norbert Kamoda z Ostrowca Świętokrzyskiego. Porusza niezwykle trudne zagadnienie połączenia przedstawicieli zawodu instruktorów i egzaminatorów we wspólnej organizacji samorządowej. Zachęcam do lektury i oczywiście czekam na dalsze wypowiedzi.

Jolanta Michasiewicz (tygodnik@prawodrogowe.pl)

O utworzeniu Inicjatywy Społecznej na rzecz powołania Samorządu Zawodowego Instruktorów i Egzaminatorów po raz pierwszy dowiedziałem się z publikacji na łamach strony PRAWO DROGOWE@NEWS, natomiast szersze spektrum tego przedsięwzięcia poznałem podczas II Ogólnopolskiego Forum Instruktorów, Wykładowców i Właścicieli OSK w Spale, w którym to miałem przyjemność uczestniczyć. Inicjatywa ta moim zdaniem jest jedną z lepszych jak nie najlepszych, która w ostatnim czasie przytrafiła się Naszemu środowisku. Potrzebę rozwoju zawodowego jak i integracji instruktorów można zaobserwować od dłuższego czasu, czego bardzo dobrym dowodem są fora internetowe jak i te ''na żywo", które odbyły się w Wiktorowie i przytoczonej wcześniej Spale. Idea przyświecająca Samorządowi dodatkowo daje możliwość włączenia we wspólne działania społeczności egzaminatorów a także wszystkich, którym BRD nie jest obojętne. Dzięki temu wspólnymi siłami będzie można działać na rzecz unormowania przepisów ruchu drogowego. Dążenie do wypracowania consensus'u w sprawie szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców może (i mam taką nadzieję) przyniesie także poprawę wizerunku obu zawodów. 

Wszystko to ma jeden najważniejszy cel, a mianowicie poprawę Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W imieniu założycieli zapraszam gorąco wszystkich nieobojętnych do przyłączenia się do tego projektu zgodnie z hasłem:

"Jeśli nie teraz - to kiedy?

Jeśli nie my - to kto?"

Działajmy!

Norbert Kamoda (Ostrowiec Świętokrzyski)

www.szie.pl [kliknij - http://www.szie.pl/?fbclid=IwAR2-xfDlQv2Uw_4qx-4dMKZf4AXT3Q-bJmnPSS55ncqBTybe0TAfoYYxWZs ]