News tygodnia

Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2015 - rozstrzygnięty

27 listopada 2015

38c7da9a69e19e321ae6d40f33aafddf92e7e2c2

(529-0 fot. jola michasiewicz)

27 listopada 2015 roku w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2015. To już po raz szósty wyróżniono osoby, instytucje, organizacje, media i firmy szczególnie zasłużone dla poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce.

Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ten ogólnopolski konkurs ma na celu promowanie inicjatyw wpływających na poprawę bezpieczeństwa na drogach. I tak nagrody PARTNER BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2015 otrzymali:

w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku - Fundacja “ANIKAR”. Za profesjonalne, konsekwentne i pełne osobistego zaangażowania działania członków Fundacji w projekty, których celem jest propagowanie idei bezpieczeństwa ruchu drogowego. Za promowanie zasad pierwszej pomocy zarówno wśród przedszkolaków, jak i osób dorosłych. A także w uznaniu za pracę, jaką wykonują na co dzień Państwo Anna i Michał Lipowscy założyciele Fundacji, jak również wolontariusze, którzy w bezinteresowny sposób biorą udział w działaniach podejmowanych przez instytucje państwowe, a także inne organizacje pozarządowe. Do nagrody w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku nominowane było również Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego oraz Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ZIELONY LIŚĆ z Torunia.

w kategorii FIRMA ROKU - Grupa LOTOS S.A.Za konsekwentne realizowanie i wspieranie od ponad dekady licznych inicjatyw w zakresie propagowania bezpieczeństwa na polskich drogach. Za długoletnie prowadzenie kampanii “Akademia Bezpieczeństwa LOTOS”, a od roku 2014 kampanii “LOTOS – Mistrzowie w pasach”. Za wspieranie licznych wydarzeń i inicjatyw, których celem jest zwracanie uwagi społeczeństwa na problem odpowiedzialnego  zachowania na drodze. W kategorii Firma Roku Kapituła Nagrody nominowała również CEMEX POLSKA i SUBARU  Import Polska sp. z o.o.

w kategorii Instytucja Publiczna Roku nagrodzone zostało Lotnicze Pogotowie RatunkoweStatuetka finalisty została mu przyznana za wyjątkowe podejście do niesienia pomocy medycznej wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują podczas akcji ratowniczych, z zachowaniem najwyższego szacunku dla pacjentów oraz wyjątkowe zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie którym wspierają partnerów działających na rzecz promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. W kategorii Instytucja Publiczna Roku nominowana była również Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Droszewie i Przedszkole nr 50 w Lublinie.

w kategorii Osoba Roku otrzymał Kajetan KajetanowiczZa ogromne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie tylko w ramach projektów prowadzonych przez podmioty komercyjne, ale także przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Za poświęcanie swojego prywatnego czasu i otwartość na działania, których celem jest edukacja dorosłych i dzieci w zakresie odpowiedzialnych zachowań na drodze. Do nagrody w kategorii Osoba Roku nominowana była  również Katarzyna Polińska-Gutowska –nauczycielka z Białegostoku oraz dr Andrzej Markowski – psycholog transportu.

w kategorii Media Roku - program “Na Osi”. Kapituła nagrody nagrodziła jego twórców za ponadprzeciętne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie tylko podczas emisji programu “Na osi”, ale także poprzez udział w licznych projektach związanych z tą tematyką. Za aktywne docieranie ze swoim przekazem do różnych grup użytkowników dróg: od uczniów szkół podstawowych  po kierowców samochodów ciężarowych. Nominację w tej kategorii otrzymał również miesięcznik Auto Moto Technika i Telewizja Polska oddział w Warszawie.

W skład Kapituły Nagrody “Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2015” weszli: Agata Foks (sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), Marcin Ślęzak (dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego), Dorota Małecka (dyrektor Polskiego Czerwonego Krzyża), Romuald Chałas (prezes Automobilklubu Polski), Agata Hinc (przedstawicielka firmy Shell Polska), Ryszard Fążychowski (prezes Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo), Bartłomiej Morzycki (prezes PBD - przewodniczący Kapituły), Piotr Sikorski (członek zarządu PBD), Andrzej Grzegorczyk (wiceprezes PBD), Jacek Wojciechowicz członek zarządu PBD), Maciej Wroński (członek zarządu PBD).

Do udziału w uroczystości rozdania nagród zaproszeni zostali przedstawiciele m.in. władz państwowych i samorządowych, organizacji pozarządowych, służb publicznych, środowisk naukowych, firm prywatnych. Wszystkie te instytucje i osoby łączy wspólny cel, jakim jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Wśród zaproszonych przedstawiciel redakcji tygodnika PRAWO DROGOWE @ NEWS – przygotowaliśmy dla naszych Czytelników szeroką fotorelację z uroczystości: www.prawodrogowe.pl

Słowa kluczowe Partner BRD (nagroda)