Ogłoszenia

Konkurs o Nagrodę im. prof. Ryszarda Krystka - trwa przyjmowanie prac

9 czerwca 2022

Konkurs o Nagrodę im. prof. Ryszarda Krystka - trwa przyjmowanie prac
Regulamin Konkursu o nagrodę im. prof. Ryszarda Krystka [kliknij]

2 czerwca br. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego zainaugurowało I edycję konkursu o nagrodę im. prof. Ryszarda Krystka. Celem jest popularyzacja wyróżniających się osiągnięć naukowych i badawczych z zakresu bezpieczeństwa drogowego oraz uhonorowanie postaci prof. Ryszarda Krystka.

W ramach konkursu zostaną wyłonione najlepsze prace dyplomowe i naukowe w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Kategorii I oceniane zostaną prace dyplomowe: licencjackie, inżynierskie, magisterski, a w Kategorii II – prace naukowe: doktoraty i publikacje naukowe. Laureat każdej z kategorii otrzyma pamiątkową statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. złotych.

Jury złożone z ekspertów i największych autorytetów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, oceni pracę biorąc pod uwagę w szczególności innowacyjność i wartość naukową pracy, możliwość szerokiego zastosowania wyników i wniosków do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wielodyscyplinarne podejście do tego zagadnienia.

Termin zgłoszenia prac konkursowych mija 31 grudnia br.

Regulamin i szczegóły konkursu dostępne są na stronie konkursu - https://www.pbd.org.pl/konkurs-krystek/

Ryszard Krystek (1941-2017) - polski inżynier, wizjoner, profesor nauk technicznych specjalizujący się w zagadnieniach związanych z inżynierią ruchu drogowego. Ceniony przez studentów i współpracowników wykładowca akademicki. Wiceminister infrastruktury w latach 2004–2005. Twórca i prezes Fundacji Rozwoju Inżynierii Lądowej oraz zastępca dyrektora ds. naukowych ITS w latach 2011-2016. Współzałożyciel Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.