Ogłoszenia

25. lipca: XV. Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

22 lipca 2020

25. lipca: XV. Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy
Ks. mł. insp. dr Marian Midura – Krajowy Duszpasterz Kierowców (fot. Jolanta Michasiewicz)

Już po raz piętnasty Krajowy Duszpasterz Kierowców: ks. mł. insp. dr Marian Midura, Krzysztof Hołowczyc i Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłaszają: 25. lipca: Dniem Bezpiecznego Kierowcy.

W dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie!

W parafii pw. Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej nr. 394 A

- Uroczystość rozpocznie się modlitwą za wszystkich kierowców o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

godz. 7:00 Msza święta za Kierowców - w kościele w Woli Mieleckiej. Mszy św. przewodniczył będzie Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. Marian Midura, który następnie udzieli błogosławieństwa kierowcom oraz zawierzy kierowców Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa.

Modlitwom w intencji kierowców będą towarzyszyć działania, których celem jest troska o bezpieczeństwo na naszych drogach - troska o zdrowie i życie ludzkie, bezpośrednie wpływanie na świadomość komunikacyjną społeczeństwa, a także propagowanie trzeźwej i bezpiecznej jazdy.

- „Apelujemy do wszystkich kierowców i prosimy o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę!

Do wszystkich uczestników ruchu - o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym! Wówczas też będziemy mogli liczyć na opiekę patrona kierowców św. Krzysztofa, dzięki której to opiece każda podróż okaże się bezpieczna i bezpiecznie wrócimy do domu. Kierujmy się miłością na drogach! Św. Krzysztofie - módl się za nami!”

Wola Mielecka, 25 lipca 2020 r.

godz. 7:00 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Mariana Midury, Krajowego Duszpasterza Kierowców - kościół pw. Opatrzności Bożej - Wola Mielecka 394 A

godz. 7.45 Zawierzenie kierowców, prośba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, za ofiary wypadków i za wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę na naszych drogach.

Apel do Kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego

Uroczyste odczytanie DEKALOGU KIEROWCYPoświęcenie pojazdów

Mielec, rondo przy ul. Legionów - parking - 25 lipca 2020 r.

godz. 10:00 -12.00. Akcja Dzień bez mandatu - WRD KP Policji w Mielcu z udziałem funkcjonariuszy KP Państwowej Straży Pożarnej i funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu

- pokaz na stanowiskach profilaktycznych z symulatorem dachowania i symulatorem zderzeń - WORD Krosno

- pokazy ratownictwa drogowego - PSP Komenda Powiatowa w Mielcu.

Ks. mł. insp. dr Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców

współorganizator akcji: Pan Fryderyk Kapinos, poseł z Mielca,