Przegląd prasy

Apel kierowcy karetki covidowej: PRZEPUSZCZAJCIE KARETKI!!!

10 listopada 2020

Apel kierowcy karetki covidowej: PRZEPUSZCZAJCIE KARETKI!!!
(fot. facebook: Robert Zawadka)

Redakcja tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS za Portalem Warszawskim, publikuje poruszający apel kierowcy zespołu karetki tzw. covidowej. Autor tego posta fecebookowego pisze do swoich znajomych. My uznaliśmy, że adresatami jesteśmy wszyscy.

To oni – zespoły karetek tzw. covidowych - pracują na pierwszej linii tej batalii o nasze zdrowie i życie! Narzekamy na obowiązek noszenia maseczek na nos i usta. Mówimy, że są utrudnieniem w naszej dzisiejszej codzienności. A ONI! Oni pracują w kombinezonach, maskach, goglach! Muszą w nich pracować cały dzień! Jadą do chorych! Jadą do szpitala! I nie jest im łatwo w tym stroju prowadzić karetkę. Mają ograniczone pole widzenia! – A czas nas mocno goni – czytamy w apelu.

To apel o pomoc! Apel o współpracę w tym tak trudnym dla nas wszystkich czasie! Apel do wszystkich kierowców – tych podróżujących po drogach stołecznych, ale nie tylko. W naszym przekonaniu - to apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Proszę Was o większe zwracanie uwagi na drogach i umożliwianie płynnego przejazdu. Rozejrzyjcie się na skrzyżowaniach mimo zielonego światła. Spójrzcie częściej w lusterka wsteczne. Nie proszę Was o czerwony dywan, proszę Was tylko o ułatwienie nam przejazdu:

(fot. screen facebook Krzysztof Budek)

SZANOWNI MOI ZNAJOMI, SZCZEGÓLNIE KIEROWCY!

Zwracam się do Was z olbrzymią prośbą jako kierowca karetki.

Coraz częściej będzie się zdarzać, że będziecie napotykać na drogach karetki „covidowe” z personelem w kombinezonach. Nam kierowcom nie jest łatwo prowadzić w masce i/lub w goglach. Mamy wtedy ograniczone pole widzenia, a czas nas mocno goni.

Z racji tego proszę Was o większe zwracanie uwagi na drogach i umożliwianie płynnego przejazdu. Rozejrzyjcie się na skrzyżowaniach mimo zielonego światła. Spójrzcie częściej w lusterka wsteczne.

Nie proszę Was o czerwony dywan, proszę Was tylko o ułatwienie nam przejazdu i tym samym szybszy i płynny dojazd z pacjentem, nie jednokrotnie w ciężkim stanie.

PROSZĘ O UDOSTĘPNIANIE TEGO POSTU W MIARĘ MOŻLIWOŚCI.

Dziękuję

(jm)