Przegląd prasy

Dziś od rana…

7 sierpnia 2018

Dziś od rana…
(grafika L-INSTRUKTOR pl)

Dziś 7. sierpnia, choć nie ma jeszcze ustanowionego DNIA INSTRUKTORA NAUKI JAZDY, to wydarzenia ze świętem instruktorów nauki i techniki jazdy zaplanowano. Już od rana na forum facebooka publikowane są życzenia dla i instruktorów, informacje o przygotowanych wydarzeniach i nadal apele o ustanowienie tego święta i w tym dniu. Tymczasem informacja co zaplanowano. Relacje z świętowania w naszej najbliższej edycji.

Przyjmują życzenia: - Nauczycielom trudnej sztuki prowadzenia pojazdów najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z pracy, odpowiedzialnych kursantów, rozsądnych przełożonych, zawsze sprawnych pojazdów i zadowolenia w życiu osobistym; - Życzenia wytrwałości w dążeniu do porządnej edukacji kandydatów na kierowców oraz sukcesów na polu poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego; - …aby ten dzień w przyszłości wzmocnił prestiż naszej niedocenianej pracy; - Wspaniałych kursantów, super atmosfery w pracy; najlepszych samochodów szkoleniowych oraz nieustającej pasji. Wszystkiego dobrego; - Wesołego Dnia Instruktora. Żartują: - Z okazji Dnia Instruktora poszedłem do szefa po 500 zł podwyżki. Dał mi 1000 zł. Jaka to dobrze mieć jednoosobową działalność.

W Warszawie Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym zaprosiła przedstawicieli środowisk szkoleniowych do dyskusji o ich problemach: FORUM 7. SIERPNIA. Z całej Polski przyjadą przedstawiciele federacji i organizacji, będzie obecny Rzecznik Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy – Tomasz Matuszewski, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców – Krzysztof Bandos, prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie – Jan Szumiał, prezes Fundacji SOS Odpowiedzialne Szkoły Jazdy z siedzibą w Szczecinie – Filip Grega oraz… ciąg dalszy informacji w newsie popołudniowym.

Także w Warszawie w imieniu stołecznych instruktorów zorganizowano ZLOT INSTRUKTORÓW. Bogdan Sarna apelował: przyjeżdżajcie udekorowanymi samochodami, flagą i logo podpiszemy petycję adresowaną do Marszałka Senatu RP o proklamowaniu przez środowisko warszawskie Dnia Instruktora Nauki Jazdy. Dalej tort i…

W Ostrowcu Świętokrzyskim zaplanowano przejazd ulicami miasta i grill integracyjny.

Trzeba także odnotować wydarzenia poprzedzające Dzień Instruktora. A tu: audycję w Polskim Radiu (w audycji redaktora Mariusza Gzyla wystąpił Sławomir Moszczyński oraz Norbert Komoda); w Szczecinie spotkanie tamtejszego środowiska w jego trakcie oddali krew (!), wydarzenie zorganizowane przez Fundację SOS Odpowiedzialne Szkoły Jazdy (relacja Filipa Gregi gotowa do publikacji).

Świętujcie i bądźcie Państwo dumni ze swojego zawodu! Wykonujcie go z godnością. Liczymy na Waszą odpowiedzialność, to właśnie ona jest gwarancją naszego bezpieczeństwa na polskich drogach. (jm)