Przegląd prasy

Jerzy Polaczek przewodniczącym Komisji Infrastruktury

13 czerwca 2019

Jerzy Polaczek przewodniczącym Komisji Infrastruktury
Poseł Jerzy Polaczek, przewodniczący Komisji Infrastruktury (fot. Jolanta Michasiewicz)

Jak się dowiadujemy poseł Jerzy Polaczek został wybrany przewodniczącym parlamentarnej Komisji Infrastruktury. Zastąpił Bogdana Rzońcę, dziś europosła.

Jerzy Polaczek jest posłem z okręgu wyborczego Katowice. Jego staż parlamentarny to: III, IV, V, VI i obecna VII kadencja. Wywodzi się z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Urodzony w Piekarach Śląskich 24 sierpnia 1961 roku. Zdobył wykształcenie wyższe prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego.

W trakcie obrad plenarnych 82. posiedzenia Sejmu RP w dniu wczorajszym posłowie gratulowali Jerzemu Polaczkowi wyboru. Poseł Mirosław Suchoń powiedział ponadto - cyt.: - Panie Poślę, że te trzy miesiące będą takie pracowite jak Pan zapowiadał. Ja ze swojej strony dodam taką prośbę, żebyśmy poświęcili chwilę na rozmowę o systemie kształcenia kierowców. To są tematy ważne, które powinny wrócić do debaty publicznej. Wydaje mi się, że pewnie nie przyjmiemy żadnych przepisów, ale rozpoczęcie takiej szerokiej debaty z udziałem czynnika społecznego na pewno posłuży poprawie stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. (jm)