Przegląd prasy

Paweł Olszewski przewodniczącym Komisji Infrastruktury

14 listopada 2019

Paweł Olszewski przewodniczącym Komisji Infrastruktury
Skład Komisji Infrastruktury Sejmu IX kadencji [kliknij]

W dniu wczorajszym w glosowaniu posłowie wybrali składy osobowe sejmowych komisji. Za wyborem składów osobowych głosowało 437 posłów, 6 było przeciw, nie było wstrzymujących się od głosu, nie głosowało - 17. I tak w trakcie IX kadencji Sejmu będzie pracowało 29 komisji stałych. Paweł Olszewski wybrany przewodniczącym Komisji Infrastruktury.

W Komisji Infrastruktury pracować będzie 38 posłów: 20 przedstawicieli PiS; 10 przedstawicieli KO; 4 przedstawicieli Lewicy; 3 przedstawicieli KP-PSL-Kukiz'15, 1 przedstawiciel Konfederacji.

W dniu dzisiejszym odbędą się ich posiedzenia inauguracyjne większości komisji, w trakcie których wybrane zostaną prezydia.

W trakcie zaplanowanego na godzinę 9.00 posiedzenia Komisji Infrastruktury (INF) wybrano prezydium w składzie:

Paweł Olszewski – przewodniczący.

Cezary Grabarczyk – wiceprzewodniczący,

Piotr Król – wiceprzewodniczący.

Anna Milczanowska – wiceprzewodniczący.

Jerzy Polaczek – wiceprzewodniczący.

Przewodniczący Komisji Infrastruktury Paweł Olszewski – ur. 1979 r. w Bydgoszczy, absolwent Wydziału Prawa I Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing, ekonomista. Wiceminister infrastruktury w rządzie Ewy Kopacz i pełnomocnik rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego. (2015 r.). Poseł V-VIII oraz IX kadencji Sejmu RP. Poseł z województwa kujawsko-pomorskiego. W Sejmie VIII kadencji, zastępca przewodniczącego Komisji Infrastruktury. (jm)