Przegląd prasy

Polski transport - pokonaliśmy długą drogę! Spot, który zmieni Twoją ocenę branży transportowej

12 stycznia 2018

Polski transport - pokonaliśmy długą drogę! Spot, który zmieni Twoją ocenę branży transportowej
Przekonajcie się państwo na własne oczy jak długą drogę pokonała polska branża transportowa (kliknij)

Branża transportowa jest obecnie wizytówką polskiej gospodarki. Ekologiczne, nowoczesne pojazdy, świetnie wyszkoleni kierowcy, nowoczesne centra logistyczne, wysokie standardy usług i pracy to tylko niektóre z elementów, które decydują o tym, że jesteśmy liderami europejskiego rynku przewozów międzynarodowych. Jednak nie zawsze tak było, branża włożyła ogrom pracy, aby przez niespełna trzydzieści lat osiągnąć tę pozycję. Warto dodać, że lata największego rozwoju związane są ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Dlatego też organizacja pracodawców Transport i Logistyka Polska postanowiła stworzyć krótki klip pokazujący jak zmieniła się branża przez minione lata.

„Polscy przewoźnicy wykonują dzisiaj ponad 25% wszystkich europejskich przewozów drogowych. O ile kiedyś o wyborze polskiego przewoźnika decydowała wyłącznie niższa cena, to obecnie jesteśmy wybierani przez kontrahentów ze względu na jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo powierzonych towarów. Tę pozycję zawdzięczamy wyłącznie ciężkiej pracy. Dzięki naszym firmom możliwy jest tak dynamicznie rozwijający się eksport i cała wymiana towarowa Polski z Europą. Niekiedy jednak spotykamy się z krzywdzącymi opiniami na nasz temat, a opinię publiczną kształtują nie mające związku z rzeczywistością mity. Dlatego warto pokazać jacy naprawdę jesteśmy oraz że możemy stanowić powód do dumy” - mówi Maciej Wroński, prezes związku pracodawców Transport i Logistyka Polska.

TLP chce pokazać zarówno w polskiej, jak i zagranicznej opinii publicznej prawdziwy pozytywny wizerunek polskiego transportu drogowego. Dlatego też w najbliższych dniach pojawią się kolejne produkcje tej organizacji. Materiał został w całości zrealizowany w Polsce przy udziale polskich firm transportowych. Odpowiedzialną za realizacje projektu jest Beata Gorczyca (TLP) w współpracy z Grupą Filmową Motion Pikczer.

Transport i Logistyka Polska to organizacja pracodawców utworzona w 2014 roku. Wśród założycieli było 14 firm transportowo-logistycznych będących poważnymi pracodawcami z punktu widzenia rynku pracy. Każda z nich zatrudnia po kilkuset pracowników i jest liczącym się graczem na rynku TSL. Aktualnie TLP to ponad 70 członków, zatrudniających łącznie ponad 38 tysięcy pracowników. Należą do nas najlepsze firmy branży TSL oraz firmy działające na rzecz branży przewozowej. TLP jest członkiem Konfederacji Lewiatan oraz The Global Compact. (PAP)

Przekonajcie się państwo na własne oczy jak długą drogę pokonała polska branża transportowa:

Słowa kluczowe transport drogowy