Przegląd prasy

PORD szkoli młodzież w ramach projektu „Młody kierowca”

6 marca 2024

PORD szkoli młodzież w ramach projektu „Młody kierowca”
Młodzi kierowcy, uczestnicy bezpłatnego programu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. (pierwszy od prawej) Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku (fot. PORD)

Każdorazowo z wielką przyjemnością publikujemy informacje o ważnych działaniach w zakresie edukacji dzieci, uczniów, kandydatów na kierowców, kierowców, kierowców zawodowych, seniorów itd. itd. Wszelkich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziś o kolejnej edycji akcji Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku pt. „Młody kierowca”. To bezpłatny program edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Trwa program edukacyjny „Młody Kierowca”. Jego celem jest promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach programu PORD w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbywa się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach. PORD w Gdańsku promuje bezpieczeństwo wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tym roku odbywa się druga edycja programu „Młody Kierowca” skierowana do młodzieży. W ramach programu zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na bezpłatne i praktyczne szkolenie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbywa się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach.

Szkolenie składa się z czterech części: prezentacja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozmowa z zaproszonym ekspertem na temat wpływu środków odurzających na prowadzenie pojazdu, testy sprawnościowe (refleksomierz, alkogogle), korzystanie z symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń, najazd na płytę poślizgową – w przypadku uczniów posiadających prawo jazdy kat. B najazd wykonywany będzie przez ucznia pod nadzorem instruktora techniki jazdy, w przypadku uczniów nieposiadających prawa jazdy kat. B najazd wykonywany będzie przez instruktora techniki jazdy, a uczeń będzie pasażerem.

Aby wziąć udział w programie wystarczyło, aby nauczyciel szkoły ponadpodstawowej zgłosił uczniów swojej placówki do uczestnictwa w programie. Zasady były proste - liczyła się kolejność zgłoszeń. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie dwie grupy. Każda z grup mogła liczyć maksymalnie 30 osób. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do programu zgłosiło się wiele szkół z całego województwa pomorskiego. Już teraz zapraszamy szkoły do udziału w przyszłorocznej edycji programu „Młody Kierowca”.

Kontakt: Angelika Černá, tel. 514-059-496, marketing@pord.pl

Słowa kluczowe młodzi kierowcy WORD