Przegląd prasy

Powołania w word-ach

13 czerwca 2024

Powołania w word-ach
Nowym dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży został Robert Wojciech Czerwiński. Akt powołania 11 czerwca 2024 roku wręczył mu członek zarządu Jacek Piorunek. Odwołany wieloletni dyrektor Mirosław Oliferuk został sekretarzem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i zostaje w jednostce (fot. screen)

W wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego trwają zmiany kadrowej nominacje i odwołania nie są nikogo niespodzianką. Od miesięcy wiedzieliśmy o ich nieuchronności i dzieją się. Już od kilkunastu tygodni trwają. W ostatnich dniach miały miejsce na Podlasiu, tu wymieniono wszystkich dyrektorów.

* Jeszcze w kwietniu br. zmiany nastąpiły w WORD w Suwałkach, gdzie Tomasz Jerzy Kuprewicz (28 lat w Policji, komendant policji w Augustowie) zastąpił Grzegorza Wilczyńskiego (z dniem 1 lutego 2024 przeszedł na emeryturę). W okresie od 01.02 do powołania obowiązki dyrektora pełnił Marek Wiśniewski. „- Najważniejsze jest, żeby opierać się na doświadczeniu pracowników wewnątrz ośrodka. To pomoże wspólnie wypracować efekty. Z mojej strony, jako dyrektora będzie wsparcie pomysłów i działań. Chciałbym, ten ośrodek dodatkowo zmotywować do wyjścia do młodych ludzi i dotarcia do nich z informacją o zagrożeniach, które niesie ze sobą poruszanie się w ruchu drogowym. Chodzi zarówno o kierowców, pieszych oraz rowerzystów – mówił dyrektor Tomasz Jerzy Kuprewicz w rozmowie z dziennikarzami stacji Radio Białystok Studio Suwałki.

* 6 czerwca br. rezygnację z funkcji dyrektora WORD w Białymstoku złożył Przemysław Sarosiek (na stanowisku dyrektorskim od 2019 r.). W tym samym dniu powołano na to stanowisko Tomasza Fiłończuka (ostatnio pracował w białostockiej spółce Lech).

* 11 czerwca br. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję powołania na stanowisko dyrektora WORD w Łomży Roberta Wojciecha Czerwińskiego (lat 50, wcześniej pracownik wojska i jednostki komunalnej gminy Jedwabne). Dotychczasowy - wieloletni (od ponad 20 lat) - dyrektor placówki - Mirosław Oliferuk został sekretarzem Wojewódzkiej Rady BRD. W strukturze tamtejszego ośrodka egzaminowania pozostaje i będzie nadzorował pion organizacji i promocji brd. Taka zmiana to nowy standard, pozostajemy w przekonaniu, że z korzyścią przede wszystkim dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Chciałbym, żeby ośrodek dalej się tak rozwijał, jak do tej pory. Nie będzie kolosalnych zmian w funkcjonowaniu łomżyńskiego WORD-u - mówił Robert Czerwiński po odebraniu nominacji, podczas spotkania z załogą, podkreślił, iż liczy na dobrą współpracę z dotychczasowym dyrektorem Mirosławem Oliferukiem. Zastępcą dyrektora jest Bogusław Bazydło.

Słowa kluczowe brd Wojewódzka Rada BRD WORD