Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

12 listopada 2006

Uciekał przed kontrolą drogową. Zatrzymaniem 32-letniego Krzysztofa D. zakończył się pościg za pijanym kierowcą Mercedesa. Mężczyzna miał około promila alkoholu we krwi. Wpadł w ręce mińskich funkcjonariusze po tym, jak porzucił swoje auto i próbował ukryć się w lesie. Przedstawiony mu zostanie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zastosowano też tymczasowe zajęcie Mercedesa, na poczet przyszłych kar.

Pijany, z żoną i córką w pościgu. Policjanci z Drezdenka (Lubuskie) oddali sześć strzałów ostrzegawczych w czasie pościgu za pijanym kierowcą, który uciekał z żoną i córką. Mężczyzna został zatrzymany. Miał zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu - poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Agata Sałatka. "50-letniemu kierowcy zostanie przedstawiony zarzut jazdy pomimo zakazu prowadzenia pojazdu oraz kierowania pod wpływem alkoholu. Grozi mu do trzech lat więzienia. W samochodzie, którym uciekał policji, wiózł żonę i 14-letnią córkę" - powiedziała Sałatka.

Na podwójnym gazie spowodował karabol. Niedostosowanie prędkości, niezachowanie należytej odległości między pojazdami były prawdopodobnie przyczyną dzisiejszego karambolu 6 aut w centrum Warszawy. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali już sprawcę wypadku 26-letniego Adriana O., który miał prawie 1,5‰ alkoholu we krwi. ? Pijany pirat przejechał kobietę

Zabił i uciekł. Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który w Jastrzębiu Zdroju potrącił kobietę. 43-latka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, a samochód odnaleziono dzięki zeznaniom świadków. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Dwóch policjantów na gazie. Policjant z Iłży koło Radomia spowodował wczoraj wypadek samochodowy po pijanemu. Został ranny. Kierowcy, w którego auto uderzył, nic się nie stało. Najprawdopodobniej zostanie zwolniony ze służby. Pracował w policji sześć lat. Innego pijanego funkcjonariusza, który o mało nie doprowadził do wypadku, zatrzymali też policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wpadł w poślizg i prawie doprowadził do kolizji z taksówką. Zderzeniu zdołał zapobiec jej kierowca.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy