Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

19 lutego 2006

Kara socjalizującej aktywności dla pijanych kierowców

Na Tajwanie kierowcy przyłapani na jeździe po pijanemu mogą od niedawna wybierać rodzaj kary: albo zapłacą grzywnę, albo będą grać w madżonga ze starszymi ludźmi. Coraz częściej na Tajwanie zamiast kary więzienia czy zamiatania ulic aplikuje się karę w postaci socjalizującej aktywności ? powiedziała przedstawicielka prokuratury z Taoyuan na północy wyspy, Hsu Yi-ling.

Pijany kierowca z 20-tonowym ładunkiem

Policja z Lubina zatrzymała pijanego kierowcę TIR-a z 20-tonowym ładunkiem, który spowodował kolizję na głównej ulicy w mieście. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca autobusu miał 2,5 promila alkoholu

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdzono u 46-letniego kierowcy autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starachowicach. Pozbawionemu prawa jazdy kierowcy grozi do dwóch lat więzienia. Będzie odpowiadał także za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.

Odśnieżał pod wpływem alkoholu

Policjanci w okolicach Placu Bankowego w Warszawie zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki z pługiem. Szofer od razu wzbudził podejrzenia policjantów. Kiedy otworzył drzwi, wyraźnie poczuli woń alkoholu. Wydruk z wynikiem zawartości alkoholu we krwi wskazał ponad 1,4 promila.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy