Rozmowy

Co to znaczy instruktor doskonały? Odpowiada: Mariusz Sztal

3 czerwca 2019

Co to znaczy instruktor doskonały? Odpowiada: Mariusz Sztal
Mariusz Sztal, b. instruktor i egzaminator nauki jazdy, ekspert z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym (IntroHL) [kliknij]

Przed nami 4. edycja Kongresu Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy. Poprosiliśmy przedstawicieli branży o odpowiedź na pytanie: Co to znaczy instruktor doskonały? Dziś wypowiedź Mariusza Sztala, eksperta w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, byłego instruktora i egzaminatora. (jm)

Mariusz Sztal mówi: - Od wielu lat branża zadaje sobie pytanie, kto to jest instruktor doskonały? Czas najwyższy potrafić na nie odpowiedzieć. Jedni uważają, że dobry instruktor to ten, który jest wirtuozem prowadzenia pojazdy (…). Inni uważają, że dobry instruktor to taki, który potrafi recytować ustawę - Prawo o ruchu drogowym (…). A jeszcze inni twierdzą, że dobry to taki, który jest skuteczny (…). Ja uważam, że każdy z tych obszarów jest równie ważny. I gdzieś trzeba je wypośrodkować. Natomiast najważniejsze – w moim przekonaniu – jest to, żeby dobry instruktor potrafił dopasować program szkolenia do predyspozycji i potrzeb, danego kursanta. W taki sposób, żeby osiągać cele. A celem powinno być… Zachęcamy do wysłuchania całości wypowiedzi - nagrania.