Rozmowy

DOOKOŁA RONDA (28.10.2021)

28 października 2021

DOOKOŁA RONDA (28.10.2021)
(grafika: Grupa IMAGE)

Tradycyjnie, w czwartek odbędzie się kolejna DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ (w formule on-line). Zapraszamy 28 października, rozpoczynamy o godz. 11.00. Tytuł: „DOOKOŁA RONDA”. Tym razem do dialogu zaprosiliśmy tylko instruktorów nauki jazdy, ale żeby była to pełna paleta opinii - z całej Polski: z Krakowa, z Warszawy (pozwalamy sobie zwrócić uwagę na zmianę osoby dyskutanta), z Gdańska, ze Szczecina I nie będzie to zamknięcie tych tak ważnych, a jednocześnie tak spornych kwestii wokół ronda i jazdy po nim.

W najbliższy czwartek o godz. 11.00 odbędzie się kolejna dyskusja w popularnym cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Do debaty zapraszają organizatorzy: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny, redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS oraz portalu L-INSTRUKTOR. Spotkanie w formule on-line, jak zawsze będzie transmitowane:

- na platformie ZOOM: Webinar ID 819 6932 1771 - Webinar Passcode: RONDO. Program: https://us02web.zoom.us/j/83028998688?pwd=ZDQ2aGV1b1ZUdW5LNWM5YXNsalZKQT09

- oraz facebooku: PRAWO DROGOWE NEWS: https://www.facebook.com/prawodrogowe

Tytuł „DOOKOŁA RONDA”. Rondo lub zgodnie z terminologią ustawową - skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Tematyka wydaje się oczywista, jak oczywisty jest cel stosowania tych rozwiązań drogowych zarówno tych małych jak i największych. Czy jednak ruch staje się uspokojony? A może nie wiemy jak poruszać się po rondzie? Co z pierwszeństwem? Z sygnalizacją? Na te i inne pytania będziemy chcieli odpowiedzieć. Czy dojdziemy do wspólnych wniosków?

Do rozmowy zaprosiliśmy instruktorów nauki jazdy:

Filip Grega (Szczecin), Akademia Bezpiecznej Nauki i Techniki Jazdy (Szczecin), serwis PRAWKO+;

Mariusz Markowski (Gdańsk), Ośrodek Szkolenia Kierowców „WIRAŻ” (Wejherowo);

Ryszard Mazurek (Kraków); Ośrodek Szkolenia Kierowców „PIK” (Proszowice, Kraków);

Sławomir Moszczyński (Warszawa), „Słaby Instruktor” (Warszawa).

Prowadzenie: Jolanta Michasiewicz, redaktor naczelna Tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS.

Czekamy na pytania: tygodnik@prawodrogowe.pl oraz redakcja@l-instruktor.pl

ZAPRASZAMY