Rozmowy

Konsultacje społecznego projektu ustawy trwają

26 września 2019

Konsultacje społecznego projektu ustawy trwają
(fot. Darek Szczepański)

W dniu wczorajszym (25.9.2019) w Szczecinie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbyło się spotkanie branżowe w cyklu „Wysoka jakość - najlepsi grają w jednej lidze” - pt. „Stan prac nad rozwojem idei Samorządu Zawodowego Instruktorów i Egzaminatorów - SZIE”.

Spotkanie zorganizowano realizując harmonogram prac nad społecznym projektem ustawy o samorządzie zawodowym instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy. Informację przedstawił Mariusz Sztal, członek oraz rzecznik prasowy Komitetu Redakcyjnego Inicjatywy na rzecz powołania Samorządu Zawodowego Instruktorów i Egzaminatorów. Jak podsumował - odbyła się merytoryczna dyskusja poświęcona niezwykle ważnym zagadnieniom branży poszukującej skutecznych rozwiązań.

Przypomnijmy Komitet Redakcyjny Inicjatywy jest w finalnym etapie prac nad projektem. Trwają konsultacje projektu ustawy, następnie odbędzie się posiedzenie Komitetu Redakcyjnego i podsumowanie konsultacji eksperckich, tak aby - po roku od ogłoszenia Inicjatywy SZIE - 13 listopada 2019 r. społeczny projekt mógł być rekomendowany władzom centralnym. (SZIE)