Statystyka

Na takie zachowania nie ma przyzwolenia!

5 marca 2017

Na takie zachowania nie ma przyzwolenia!
Jeden z kierowców zatrzymanych przez policję (Fot. KSP)

W miniony weekend na terenie powiatu piaseczyńskiego policjanci zatrzymali aż 12 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Niechlubnego „rekordzistę” zatrzymali policjanci z Tarczyna. 39- letni kierowca skody miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu! - informuje Komenda Stołeczna Policji.

Pomimo prowadzonych kampanii społecznych nadal część kierowców decyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony weekend policjanci z Tarczyna, Konstancina- Jeziornej, Góry Kalwarii i z wydziału ruchu drogowego zatrzymali łącznie 12 kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. W piątek do dwóch zatrzymań pijanych kierowców doszło w Piasecznie i Konstancinie-Jeziornej. W sobotę takich kierowców było już pięciu. Jednym z zatrzymanych był 23-letni obywatel Ukrainy, który przed zatrzymaniem próbował jeszcze uciekać - najpierw swoim audi, a następnie pieszo, lecz po kilkunastu metrach został zatrzymany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. W swoim organizmie miał promil alkoholu. W niedzielę policjanci z Piaseczna, Konstancina-Jeziornej i Góry Kalwarii z pojazdów wyprowadzili już siedmiu nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym „rekordzistą” był 39-letni kierowca skody zatrzymany w Tarczynie. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Komenda Główna Policji podaje dane zebrane w skali całego kraju: 5.3.2017 - zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 301. Dla porównania w poniedziałek minionego tygodnia: 27.2.2017 - zatrzymani nietrzeźwi kierujący - 199.

Wszyscy stracili już prawa jazdy i nie unikną teraz odpowiedzialności karnej. Przypominamy: każdemu, kto prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi pozbawienie wolności do lat 2.

Nie dajemy przyzwolenia na takie zachowania. (jm)

Słowa kluczowe pijani kierowcy policja