Legislacja

Codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. O zwiększeniu opieki prawnej funkcjonariuszy

23 grudnia 2019

Codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. O zwiększeniu opieki prawnej funkcjonariuszy
Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Warszawa, 18 grudnia 2019 r. [kliknij] (fot. screen)

W minionym tygodniu w trakcie posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński przedstawiał zadania resortu na lata 2019-2023.

Minister M. Kamiński – wśród wielu działań na lata 2019-2023 - zapowiedział także decyzje prowadzące do zwiększenia ochrony prawnej funkcjonariuszy. Mówił o planowanym zaostrzeniu kar dla osób agresywnych wobec funkcjonariuszy. – Sprawa fundamentalna – będzie cały pakiet rozwiązań związanych z ochroną prawną funkcjonariuszy. Te pomysły też już są bliskie końca przygotowania. W najbliższym czasie cały pakiet spraw związanych z ochroną prawną funkcjonariuszy przy wykonywaniu czynności służbowych zostanie przekazany do parlamentu.(jm)

W ramach komentarza przypomnimy filmik, który o pracy swoich policjantach kilka lat temu przygotowały i emitowały władze Nowej Zelandii – „In my shoes”. I my postawmy się w ich sytuacji – oni codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo: