Ogłoszenia

Czekamy on-line – godz. 11.00

19 maja 2023

Czekamy on-line – godz. 11.00
Marcin „Borkoś” Borkowski, ratownik medyczny, gość DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ dnia 19 maja 2023 r. (piątek) godz. 11.00 (fot. ze zbiorów M. Borkowskiego)

Dziś, 19 maja br. o godz. odbędzie się kolejna DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ. Tytuł: „”Borkoś” o pomaganiu i edukacji” też o epatii. Rozpoczynamy o godz. 11. Transmisja: On-line zoom: webinar ID: 814 0240 7740, hasło: POMOC

On-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowe oraz www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-105720195239020

Do rozmowy redaktor Jolanta Michasiewicz zaprosiła Marcina „Borkoś” Borkowskiego, mistrza ratownictwa medycznego. Profesjonalnie niosącego pomoc, wolontariusza, edukatora. Po przestudiowaniu komentarzy z mediów społecznościowych do podejmowanych kwestii dodam empatię.

Kim jest Marcin „Borkoś” Borkowski? To pytanie z kategorii retorycznych. Przypomnijmy - po pierwsze niezwykły ratownik medyczny, pracujący w stołecznym pogotowiu ratunkowym, a po godzinach charytatywnie pomagający poszkodowanym w wypadkach drogowych. O sobie mówi: „Borkoś jest wszędzie”, „Borkoś nie śpi”, „Borkoś urodził się po to, żeby pomagać”. Warszawiacy często widzieli Jego motoambulans (pojazd kupił i wyposażył z własnych środków) patrolujący ulice. W miejscu wypadku zjawiał się pierwszy. To mistrz Europy w ratownictwie medycznym, edukator w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej, od kilku lat także popularyzator tej tematyki w sieci. Przyszedł dzień 13.10.2021 r. wypadek, w którym to „Borkoś” był ofiarą. Dwa lata walki o życie i zdrowie, nauczył się chodzić i dziś zamienił skuter na samochód i kontynuuje swój wolontariat. Dobro wracało, wspierały Go tysiące. W mediach społecznościowych ma setki tysiące obserwujących.

W najbliższy piątek porozmawiamy o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, o tym czy umiemy jej udzielać, czy boimy się kontaktu z ofiarą wypadku, o właściwej organizacji kursów i szkoleń, o wolontariacie, o życiu i… Czekamy na pytania: tygodnik@prawodrogowe.pl

Organizatorami cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ są: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny oraz redakcje tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS i portalu L-INSTRUKTOR.

Transmisja. Przypominamy - tym razem nie tradycyjnie czwartek, ale piątek - 19 maja br. czekamy o godz. 11.00. Wydarzenie transmitujemy:

On-line zoom: webinar ID: 814 0240 7740, hasło: POMOC

On-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowe oraz www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-105720195239020

Archiwum:

* PRAWO DROGOWE@NEWS: DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ - https://www.prawodrogowe.pl/informacje/tag/1/dyskusja-na-ratuszowej

* Kanał YouToube. Wyszukiwarka: DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ - https://www.youtube.com/results?search_query=dyskusja+na+ratuszowej