Ogłoszenia

Łączymy siły – informuje Tomasz Rogalski

16 lutego 2024

Łączymy siły – informuje Tomasz Rogalski
Tomasz Rogalski, analityk danych, specjalista ds. rynku pojazdów używanych w Polsce. Pomysłodawca i organizator społecznego projektu edukacyjnego car@.pl (fot. Jolanta Michasiewicz)

- carQ jest pionierem innowacji, polegającej na dostępie do usługi weryfikacji danych i historii pojazdu na podstawie samego numeru rejestracji. Postawienie użytkownika w centrum uwagi pozwoliło stworzyć, rozwijać i stosować technologię, dzięki której sprawne pozyskanie informacji o pojeździe jeszcze nigdy nie było tak proste i intuicyjnePonad milion użytkowników, którzy od 2020 roku odwiedzili platformę carQ.pl, pobierając prawie cztery miliony raportów PDF jest najlepszą rekomendacją świadczonej usługi. Łączymy siły, aby wzmocnić transparentność transakcji na rynku pojazdów używanych - informujeTomasz Rogalski.

Yanosik na carQ & carQ na autoplac.pl. „Łączymy siły, aby wzmacniać transparentność transakcji na rynku pojazdów używanych, oferując użytkownikom bezpłatny dostęp do raportów historii pojazdów.”

Co to oznacza dla użytkowników aut w Polsce? carQ i Yanosik oraz portal ogłoszeń autoplac.pl rozpoczynają Partnerstwo Strategiczne, dzięki któremu polscy kierowcy zyskają dostęp do bezpłatnych raportów o swoim pojeździe. Dokument będzie można pobrać, po zeskanowaniu kodu z dowodu rejestracyjnego lub wpisując sam numer rejestracji auta, co stanowi innowację wśród podobnych rozwiązań na polskim rynku. Informacje zawarte w raporcie carQ, pomogą lepiej poznać historię auta, która nawet dla właściciela pojazdu może okazać się zaskakująca.

Utworzona w roku 2020 firma car QUALITY Sp. z o.o. poza platformą carQ.pl rozwija również takie innowacyjne usługi jak SKPQ.pl (Szybka Kontrola Pojazdu - narzędzie do samodzielnego tworzenia raportów z inspekcji stanu technicznego pojazdów i archiwum fotodokumentacji własnego auta) oraz RESQ.pl (Elektroniczna Karta Ratownicza Auta). Pomysłodawcą projektu carQ, umożliwiającego błyskawiczną weryfikację danych o pojeździe na podstawie rejestracji auta jest Kajetan Rogalski (inwestor/obecnie lat 20). Wraz z ojcem - Tomaszem Rogalskim (Inwestor seed/Prezes Zarządu) oraz wspólnikami/inwestorami Przemysławem Zającem i Jarosławem Woźniakiem (właściciele software house netkodo.com) z pasją współtworzą platformę carQ oraz usługi technologiczne kierowane dla rynku automotive i insurtech. Aby zdynamizować dalszy rozwój carQ, do grona wspólników zaprosiliśmy doświadczonych managerów i inwestorów branżowych – czytamy w komunikacie. Do projektu spod znaku Q zdecydowali dołączyć osobiście: Witold Jaworski (polski ekonomista, manager i inwestor; założyciel YU!; współzałożyciel carrot.pl); Adam Tychmanowicz (manager i inwestor; współtwórca Yanosik, Prezes Zarządu Neptis S.A. spółki notowanej na GPW); Filip Kolendo (manager i inwestor; współtwórca Yanosik; CTO Primesoft Polska).

Masz auto na carQ? Pobierz raport historii pojazdu! Platforma carQ.pl specjalizuje się w raportach historii pojazdu. Aby zweryfikować dane i pobrać dokument wystarczy podać numer rejestracji swojego auta. - Nowy format raportów o pojeździe w aplikacji Yanosik oferuje kierowcom prawdziwą kopalnię wiedzy na temat własnego samochodu. Będą mogli sprawdzić szczegółowe informacje techniczne, historię pojazdu, terminy badań technicznych, ważność polisy OC oraz liczbę poprzednich właścicieli. Z kolei w wersji płatnej kierowcy otrzymają dodatkowo harmonogram prac serwisowych wraz z informacjami o szkodach. Wciąż wiele pojazdów, sprowadzanych do Polski z zagranicy, ma na swoim koncie szkodę, dzięki raportom carQ w Yanosik, użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy ich pojazd nie ukrywa żadnej niespodzianki - informuje Małgorzata Dąbrowska, Yanosik. Raporty historii pojazdu są tworzone na podstawie ogromnych zbiorów danych, które pochodzą z wiarygodnych źródeł takich jak ewidencje pojazdów, stacje kontroli pojazdów, towarzystwa ubezpieczeniowe, aukcje, warsztaty, dealerzy i bazy danych producentów samochodowych. Raporty z historią pojazdu od carQ w aplikacji Yanosik, będą dostępne w różnych wariantach: w wersji darmowej oraz płatnej - rozszerzonej.

Bezpłatny raport carQ tylko w aplikacji Yanosik i na autoplac.pl Użytkownicy aplikacji Yanosik i portalu autoplac.pl otrzymają bezpłatny dostęp do raportu, w którym poznają szczegółowe parametry techniczne swojego auta (moc silnika, pojemność, lata produkcji), historię przebiegów wraz z aktualnym wskazaniem licznika, ważne daty, a także inne istotne informacje na temat historii zmian właścicieli i pochodzenia pojazdu. Każdy raport zawiera również aktualne informacje z Rejestru Zastawów Skarbowych. Bezpłatny raport z aplikacji Yanosik zawiera niezwykle ważne informacje o pojeździe. Są to m.in. parametry auta, dane rejestracyjne, daty ubezpieczenia i przeglądu, aktualny zapis przebiegu, rejestrów pojazdów skradzionych oraz informacje o elektronicznym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Użytkownik sprawnie zweryfikuje rodzaj opon oraz wiele cennych danych przydatnych w codziennej eksploatacji własnego auta. Co istotne, ten dokument również odpowiada na bieżące pytania kierowców, na przykład - czy ich auto będzie mogło wjechać do Strefy Czystego Transportu? - dodaje Małgorzata Dąbrowska. - W Autoplac.pl raporty z historią pojazdu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To efekt rosnącej świadomości, w zakresie możliwości bezpłatnego uzyskania cennych informacji na temat pojazdu. Z raportów korzystają zarówno sprzedawcy, którym zależy na transparentnym charakterze oferty, jak i kupujący auta, którzy chcą mieć stuprocentową pewność w zakresie historii i stanu pojazdu, którym są zainteresowani. Raport historii pojazdu stanowi świetne narzędzie sprzedażowe. Na podstawie zawartych w nim informacji, właściciel pojazdu może stosować się do zaleceń serwisowych i przygotować auto do sprzedaży w przyszłości. Dołączenie raportu z transparentną historią pojazdu w ogłoszeniu wzbudza zaufanie kupujących, uatrakcyjnia ofertę i przyspiesza transakcję - informuje Julia Langa, Autoplac.pl. Transparentność transakcji na rynku aut używanych. Od początku działalności platformy carQ.pl, jej celem jest dostarczanie rzetelnych informacji o pojazdach. Dane, znajdujące się w raportach carQ, pochodzą z wiarygodnych źródeł, weryfikowanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu strony transakcji kupna i sprzedaży auta mają równy i nieograniczony dostęp do informacji, zapewniających transparentność na rynku obrotu pojazdami używanymi.

carQ jest pionierem innowacji, polegającej na dostępie do usługi weryfikacji danych i historii pojazdu na podstawie samego numeru rejestracji. Postawienie użytkownika w centrum uwagi pozwoliło stworzyć, rozwijać i stosować technologię, dzięki której sprawne pozyskanie informacji o pojeździe jeszcze nigdy nie było tak proste i intuicyjne. Ponad milion użytkowników, którzy od 2020 roku odwiedzili platformę carQ.pl, pobierając prawie cztery miliony raportów PDF jest najlepszą rekomendacją świadczonej usługi. - Świadomość polskiego użytkownika auta, w zakresie dostępu do informacji o danych i historii pojazdów, jest coraz większa i z każdym rokiem rośnie. Rozwijane przez nas technologie otwierają nowe możliwości, a intuicyjne i proste w użyciu narzędzia powodują, że weryfikacja pojazdu w 15 sekund jest na carQ.pl normą. Sprawdzenie historii auta, na podstawie wpisanego numeru rejestracji, jest wielokroć łatwiejsze niż wpisanie 17 znaków numeru VIN. carQ oferuje jeszcze więcej. Wystarczy w polu ekranu smartfona umieścić kod z dowodu rejestracji, aby bez wpisywania jakichkolwiek danych błyskawicznie otrzymać raport o sprawdzanym pojeździe.  Tym właśnie zajmujemy się w carQ. Transparentność danych jest ważna, zarówno dla kupującego, by mógł podejmować świadome decyzje, ale nie mniej istotna dla sprzedającego, który zabezpiecza się przed niebezpieczeństwem nierzetelności i oskarżeń o oszustwa oraz zatajenie informacji o oferowanych pojazdach. - powiedział Tomasz Rogalski, carQ.pl.

Eksperckie raporty dla użytkowników aplikacji. Nowy format raportów w aplikacji Yanosik i portalu ogłoszeniowym autoplac.pl oferuje także wersję premium, w dwóch płatnych wariantach. Pierwszy z nich oferuje zestaw informacji rozszerzony o harmonogram rekomendowanych badań oraz prac serwisowych, zalecanych przez producenta auta, po osiągnięciu określonego przebiegu, natomiast drugi jest rozszerzony o szczegóły, dotyczące historii szkód w pojeździe, z dokładną specyfikacją kosztu napraw i wymienionych elementów, jeśli będzie dostępna. Takie informacje są wręcz na wagę złota, zwłaszcza dla zainteresowanych zakupem pojazdu na rynku wtórnym i mogą stanowić przewagę rynkową dla sprzedawców aut. Raport historii pojazdu, to realna korzyść dla kupującego auto na rynku wtórnym. Mając szczegółowy dokument, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze informacje na temat pojazdu wraz z zapisem historii szkód, uniknie przykrych niespodzianek. Raport historii pojazdu niesie również dużo korzyści dla sprzedawców, zwiększa zaufanie kupujących, którzy mają do dyspozycji transparentne informacje o pojeździe i mogą zapoznać się z faktycznym stanem pojazdu, dzięki czemu szybciej podejmują decyzję o zakupie - komentuje Julia Langa, Autoplac.pl

Z informacji zawartych w raporcie o pojeździe czerpią korzyści obie strony transakcji. Sprzedawcy, udostępniając dokument kupującym, jasno sygnalizują, że nie mają nic do ukrycia w sprzedawanym pojeździe, co znacznie przyspiesza transakcję. Z kolei, kupujący wiedzą, że auto nie skrywa żadnych niespodzianek.