Ogłoszenia

Ministerstwo Infrastruktury zaprasza na Dni Transportu

11 września 2019

Ministerstwo Infrastruktury zaprasza na Dni Transportu

Przejazdy pociągami retro i drezynami, prezentacja szybowca, nocny spacer tunelem średnicowym, zwiedzanie pocztowej sortowni, ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych i ratowniczego sprzętu kolejowego, drogowego i lotniczego to tylko niektóre atrakcje Dni Transportu organizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury wspólnie z podległymi instytucjami. Na najmłodszych będą czekały liczne warsztaty i konkursy, na Dworcu Centralnym będzie można spotkać nosorożca Rogatka - bohatera kampanii Kolejowe ABC. W Warszawie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 14 września 2019 r.

Miłośnicy transportu będą mogli wziąć udział w grze miejskiej, która odbędzie się w godz. 10.00 - 16.00. Wśród miejsc, w których przygotowane zostały atrakcje dla zwiedzających, znajdują się:

- Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6,

- Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów, ul. Chłopickiego 53,

- Instytut Kolejnictwa, ul. Chłopickiego 50,

- Dworzec Centralny (hala główna), Al. Jerozolimskie 54,

- Poczta Polska - Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy, ul. Łączyny 8,

- Lotnisko Chopina, ul. Komitetu Obrony Robotników 49 (obok biurowca Sonata PPL).

Odwiedzając ww. miejsca będzie można zebrać okolicznościowe pieczątki. Dla pierwszych 1000 osób, które zbiorą pieczątki z minimum 4 lokalizacji, przewidziane zostały upominki. Odwiedzenie wszystkich lokalizacji i zebranie 6 pieczątek uprawnia do wzięcia udziału w losowaniu dodatkowych nagród. Losowanie odbędzie się 14 września, o godz. 17.00 przed Ministerstwem Infrastruktury.

Dni Transportu odbędą się również 21 września 2019  r. w Krakowie.

Ministerstwo Infrastruktury