Ogłoszenia

Nowoczesna metoda szkolenia motocyklistów

30 marca 2008

Rozpoczynający się sezon szkoleniowy motocyklistów OSK "MOTOREX" z Olsztyna wzbogaca o zastosowanie w zajęciach symulatora motocyklowego. Jedna z dużych  światowych firm samochodowych wyprodukowała symulator motocyklowy, który od tego roku jest dostępny w Polsce. Urządzenie składa się ze stelaża z korpusem posiadającym wszystkie podstawowe urządzenia występujące w motocyklu. Drugim elementem jest oprogramowanie informatyczne wymagające szybkiego komputera z dobra grafiką. Symulatory /trenażery/ są wykorzystywane w wielu dziedzinach, tam gdzie występuje kontakt urządzenia z człowiekiem. Gdzie należy wykorzystać sprawność urządzenia i umiejętności umysłowo-manualne operatora. Tradycją jest szkolenie z wykorzystaniem symulatorów przez pilotów, kosmonautów, żołnierzy, marynarzy, maszynistów itp. Obecnie b. dynamicznie zamierza się wykorzystać symulatory w szkoleniu i dokształcaniu kierowców zawodowych.

Firma "MOTOREX" od wielu lat specjalizuje się w szkoleniu motocyklistów w regionie warmińsko-mazurskim. Zastosowanie w/w pomocy dydaktycznej uatrakcyjni zajęcia szkoleniowe. Dla osób niemających kontaktu z motocyklem symulator jest niezwykle pomocny w początkowej fazie nauki. Pomaga ukształtować odruchy manualne przy operowaniu mechanizmami kierowania /sprzęgło, biegi, gaz, hamulce/. Dla osób już kierujących pojazdami i mających swoje indywidualne zachowania na drodze, kierowanie motocyklem w

żądanym programie informatycznym weryfikuje ich umiejętności. System informatyczny symulatora zakłada wiele możliwości symulacji jazdy, począwszy od wielkości motocykla, poprzez rodzaj drogi a skończywszy na warunkach jazdy /noc, mgła itp./. Grafika jest b. dobra także młodsi nasi uczniowie mogą zobaczyć nowoczesną infrastrukturę drogową i autostrady. Wadą urządzenia jest oprogramowanie i narracja w języku angielskim.

 5f6480f07332868ab11dc7fbacd3d4bf92676265

Symulator bez wyposażenia informatycznego kosztuje 3900 zł.

Do tego należy dołączyć komputer z monitorem min. 20 cali.

Koszt całkowity mojego symulatora 6 600 zł.

Opracował Czesław Swaryczewski-Olsztyn

Źródło Ośrodek Szkolenia Kierowców „MOTOREX” - motorex@motorex.olsztyn.pl