Ogłoszenia

Oto nominowani w 12. Konkursie PARTNER BRD

21 listopada 2022

Oto nominowani w 12. Konkursie PARTNER BRD

25 listopada br. odbędzie się 12. gala rozdania nagród w konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Zostaną na niej wyróżnione osoby, firmy, organizacje pozarządowe, instytucje i media, które swoim ponadprzeciętnym zaangażowaniem przyczyniają się do tego, aby z roku na rok na naszych drogach było coraz bezpieczniej. 

Ideą konkursu jest promowanie oraz uhonorowanie osób i inicjatyw, które są podejmowane w różnych zakątkach Polski, a które dotyczą podnoszenia bezpieczeństwa drogowego. Zgłoszenia do nagrody przyjmowane były w pięciu kategoriach: osoba, media, firma, organizacja pozarządowa i instytucja publiczna. Wyłoniono 15 nominowanych w 5 kategoriach.

NOMINACJE W XII KONKURSIE PARTNER BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO:

OSOBA ROKU

Nominowani: Tadeusz Zagajewski; Jacek Mnich; Tomasz Kukułka

MEDIA ROKU

Nominowani: Moto.pl; UWAGA TVN; Radio Kraków

FIRMA ROKU

Nominowani: Carlsberg Polska; Volvo Polska; Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

ORGANIZACJA POZARZĄDOWA ROKU

Nominowani: Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych; Związek Dealerów Samochodów; Fundacja Rodzic w Mieście

INSTYTUCJA PUBLICZNA ROKU

Nominowani: Straż Miejska w Warszawie; Urząd Transportu Kolejowego; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie

- Dziękujemy za dotychczasową działalność wyróżnionych osób, firm i instytucji na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. To działania, które przynoszą wymierne efekty - mówi Dorota Olszewska, Prezeska PBD. - Cieszy nas fakt, że to już 12. edycja naszego konkursu, a ciągle poznajemy nowych liderów brd w Polsce - dodaje.

Organizator konkursu Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, powołał Kapitułę Nagrody, którą w tym roku tworzą przedstawiciele: Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Automobilklubu Polski, Banku Światowego, Przedstawiciele Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, PZU a także członkowie Zarządu Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Partnerami Gali są Uber i PZU.

Źródło: Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego