Ogłoszenia

Sara Kurlit. Ta książka jest swoistą przestrogą

31 lipca 2019

Sara Kurlit. Ta książka jest swoistą przestrogą
Sara Kurlit, instruktorka nauki jazdy kat. B, zasiada w komitecie redakcyjnym pracującym nad przygotowaniem projektu ustawy o samorządzie zawodowym instruktorów i egzaminatorów (fot. Jolanta Michasiewicz)

Książkę śp. Beaty Lewandowskiej zarekomendowało już wiele osób. Sama w drodze powrotnej do Krakowa z Kongresu Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy 2019, wzięłam się za lekturę. Czytając wnikliwie, kartka po kartce, pomyślałam: gdybym mogła tę książkę trzymać w ręku przygotowując się do zawodu instruktora nauki jazdy, byłabym szczęśliwym człowiekiem”.

Młody instruktor nauki jazdy po przeczytaniu „Psychopraktyczny egzamin na prawo jazdy” otrzyma pełny „przegląd” zachowań ludzi, których spotykać będzie w swojej codziennej pracy. Treść pozwoli mu zrozumieć skąd wynika konkretne zachowanie, które często na początku odbierane jest jako dziwne, lekceważące i niezrozumiałe.

Niejednokrotnie młodzi stażem instruktorzy, również wiekiem zaliczają się do młodzików. Brak doświadczenia w pracy z ludźmi, którym bardzo często towarzyszy stres, jest czymś nowym. To niekiedy trudne do pogodzenia z wizją poukładanej, zawierającej wiele elementów lekcji.

Książka jest również swoistą przestrogą przed wyobrażeniem „sielankowego” zawodu. Uświadomi młodemu adeptowi, że na kursie prawa jazdy szkolimy kursantów o skrajnie różnych zachowaniach. Obali mit otwartego, pogodnego kursanta, który z uśmiechem trzyma prawo jazdy na zdjęciu promującym szkołę po skończonej nauce.

Mimo, że w tytule pojawia się słowo „egzamin”, książka zainteresuje i wzbogaci wiedzę każdego instruktora nauki jazdy. Serdecznie zachęcam wykładowców na kursach dla przyszłych instruktorów oraz ludzi mających kontakt z młodymi stażem instruktorami do polecenia i promocji tej wspaniałej książki.

Sara Kurlit (Kraków)

***

Beata Lewandowska (1961-2018), instruktor nauki jazdy, egzaminator, metodyk, pedagog, surdopedagog, tłumacz języka migowego. Podręcznik pt. „PSYCHOPRAKTYCZNY EGZAMIN NA PRAWO JAZDY. Fakty i mity o egzaminie państwowym z elementami psychologii, pedagogiki, etyki i humoru dla uczniów, instruktorów i egzaminatorów prawa jazdy”, Wydawca: Grupa IMAGE, wydanie I, Warszawa, 14 czerwca 2019 r. [KLIKNIJ]

https://www.grupaimage.eu/p651/psychopraktyczny-egzamin-na-prawo-jazdy-b-lewandowska.html

***

Wydawca: Grupa IMAGE, wydanie I, Warszawa, 14 czerwca 2019 r. [KLIKNIJ]

https://www.grupaimage.eu/p651/psychopraktyczny-egzamin-na-prawo-jazdy-b-lewandowska.html

Cena detaliczna – 41,00 zł / Cena dla instruktorów, egzaminatorów, ośrodków szkolenia, ośrodków egzaminowania itd. – 25,00 zł

Zamówienia: www.grupaimage.eu / e-mail: office@grupaimage.pl / telefonicznie: 22/811-01-99 (dni robocze, godz. 900-1600)