Ogłoszenia

Warszawa-Bemowo: nowy plac egzaminacyjny dla jednośladów

27 lipca 2021

Warszawa-Bemowo: nowy plac egzaminacyjny dla jednośladów
Uroczyste oddanie do użytku nowego placu egzaminacyjnego dla jednośladów - Miejsce Egzaminowania Bemowo WORD Warszawa (fot. B. Chlabicz)

W dniu wczorajszym w Warszawie odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego placu egzaminacyjnego dla jednośladów - Miejsce Egzaminowania Bemowo WORD Warszawa - Powstańców Śląskich 127. Na terenie Automobilklubu Polska powstał plac egzaminacyjny, co pozwoli na zwiększenie liczby egzaminowanych w Warszawie.

W wydarzeniu udział wzięli: Waldemar Kuliński, Sekretarz Województwa, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego; Dariusz Marek Szczygielski, Dyrektor WORD w Warszawie; Romuald Chałas, Prezes Automobilklubu Polski; Mariusz Wajszczak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa-Bemowo; Joanna Sokołowska, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego; Bożenna Chlabicz, Prezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym oraz przedstawiciele (właściciele, instruktorzy) osk i inni zainteresowani. Spotkanie prowadził Rafał Grodzicki - Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Warszawie.

Egzaminy w zakresie kat. A, A2, A1 oraz AM będą realizowane już w pierwszych dniach sierpnia. Została przygotowana nowoczesna i funkcjonalna infrastruktura egzaminacyjna dla motocykli. - WORD Bemowo rozpoczęło już zapisy na egzaminy na kategorie motocyklowe. Terminy zajęte są na najbliższe dwa tygodnie. To potwierdza zasadność utworzenia kolejnego miejsca egzaminacyjnego. Takie inicjatywy zawsze przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach oraz zwiększenia świadomości kierujących - ocenia Waldemar Kuliński, sekretarz województwa, dyrektor urzędu marszałkowskiego w Warszawie. - Szczególnymi adresatami oferty na Bemowie są kandydaci na kierowców kategorii AM prawa jazdy - zaznaczył Dariusz Marek Szczygielski, dyrektor WORD w Warszawie. Egzaminatorzy chcą zachęcić do zdobywania uprawnień. Zauważalnym zjawiskiem jest bowiem korzystanie np. z motorowerów przez osoby bez uprawnień. Przy realizacji projektu szczególnie ważne było poparcie Romualda Chałasa, prezesa Automobilklubu Polskiego. Kandydaci na kierowców będą mieli łatwiej, ominie ich podróż na drugą stronę Wisły - na odległą ul. Odlewniczą.

Rafał Grodzicki, kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Warszawie ocenia: - Jest to spora inwestycja, ale na pewno bezpieczna. W tej chwili to, co zrobiliśmy zapewnia wszelkie standardy rozporządzenia, które o tym mówią oraz dba o bezpieczeństwo tak, aby nic nikomu nie stało się na tym terenie. - Piękne motocykle i przyjaźni egzaminatorzy, ładnie przygotowany plac, miejsca jest wystarczająco dla zachowania bezpieczeństwa. W pobliżu ośrodka ruch uporządkowany dużo bardziej niż na Bródnie - podkreśla Bogdan Sarna, instruktor nauki jazdy, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców SARBO. (jm)