Przegląd prasy

A jednak, bez nowych ograniczeń w transporcie publicznym

15 grudnia 2021

A jednak, bez nowych ograniczeń w transporcie publicznym

W życie wchodzi opublikowane w dniu wczorajszym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Resort zapowiada działania dla poprawy egzekwowania przepisów związanych z zasłanianiem nosa i ust.

W dniu wczorajszym w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (2021.2311) [kliknij].

W rozporządzeniu nie ma zapowiedzianych ograniczeń - o których pisaliśmy [kliknij] - w transporcie publicznym. - W aspekcie zmian i obostrzeń, które komunikowaliśmy, jedynym obostrzeniem, które się nie pojawi (…) to limit 75 proc. pasażerów w transporcie – informował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Tę decyzję uzasadniał, iż w konsultacjach z ministerstwem infrastruktury i przewoźnikami kolejowymi i transportu drogowego zdecydowano, że zmiany nie będzie, ale większa waga będzie przywiązywana do egzekwowania przepisów związanych z zasłanianiem nosa i ust.

Czy nosimy maseczki? Czy właściwie? Czy utrzymujemy dystans? Tymczasem dodatkowych ograniczeń nie wprowadzono, ale tylko tymczasem. (jm)

Dziennik Ustaw z dnia 14 grudnia 2021 r. poz. 2311. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii [kliknij]