Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 217

28 października 2007

Pijany wiózł trójkę dzieci- Do policyjnego aresztu trafiło dwoje mieszkańców gminy Stare Juchy. Kompletnie pijany 44- latek wspólnie ze swoją partnerką przewozili trójkę przedszkolaków. Dodatkowo 33- letnia pasażerka znieważyła interweniujących policjantów. Dzieci podróżujące polonezem z nieodpowiedzialnymi opiekunami znalazły schronienie w placówce opiekuńczo- wychowawczej. Wczoraj po godzinie 13.00 policjanci rewiru dzielnicowych w Starych Juchach otrzymali informację od pracownika pomocy społecznej, że w jednej z rodzin, mieszkającej na terenie gminy Ełk dzieci znajdują się pod opieką pijanych opiekunów. W drodze do wskazanego domu policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Informacja dotyczyła tej samej rodziny. Wynikało z niej, że opiekunowie wspólnie z trójką dzieci w wieku przedszkolnym wsiedli do samochodu. Mieli oni jechać w stronę Ełku. Policjanci zatrzymali poloneza, którym jechała rodzina. Za kierownicą auta siedział kompletnie pijany 44- latek. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Stare Juchy miał ponad 2 promile alkoholu wydychanym powietrzu. Wygląd matki dzieci oraz jej zachowanie również wskazywało na to, że kobieta mogła wcześniej pić alkohol. Dodatkowo wykrzykiwała wulgarne słowa pod adresem interweniujących funkcjonariuszy , utrudniając im wykonywanie czynności służbowych. 44- letni kierowca oraz jego 33- letnia konkubina trafili do policyjnego aresztu. Trójka przedszkolaków znalazła schronienie w placówce opiekuńczo- wychowawczej. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. 44- letni kierowca poloneza odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości a jego o 11- lat młodsza partnerka za znieważenie policjantów. Jeśli okaże się, że nieodpowiedzialna para naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca gimbusa w Lubelskiem - W Lubelskiem pijany kierowca gimbusa został zatrzymany po anonimowym telefonie do policji. Autobusem należącym do PKS w Chełmie jechało rano 14 uczniów szkół w Ludwinie. Gimbusem kierował 43-letni Leszek D. Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policja zatrzymała mu prawo jazdy i powiadomiła pracodawcę, który wysłał na miejsce innego pracownika. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pijany z kogutem - Brak prawa jazdy, jazda w stanie nietrzeźwym i sygnalizowanie tego niebieskim “kogutem” przyczepionym do dachu starego forda fiesty. Zatrzymany przez policjantów 29-letni Robert R. odpowie przed sądem za swój wybryk. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Tuż po godzinie 22:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali telefoniczne zgłoszenie o fordzie, którego kierowca, korzystając z popularnego “koguta” o niebieskiej barwie, porusza się ulicami opolskiego Zaodrza. Poszukujący fiesty patrol na bieżąco otrzymywał od dyżurnego informacje o drodze, po której przemieszcza się poszukiwany pojazd. Na ul. Koszyka funkcjonariusze zauważyli fiestę, której kierowca właśnie się zatrzymał i wylegitymowali go. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Robert R. wyraził wątpliwość czy policjanci mogą go wylegitymować skoro on jest inspektorem od spraw instalacji gazowych. Policjanci mimo “immunitetu”, przebadali 29-letniego mieszkańca Opola. Okazało się, że miał on prawie 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednocześnie interweniujący funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany policjant spowodował wypadek - straci pracę - Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał policjant, który niedaleko Terespola (Lubelskie) wpadł na drzewo prywatnym volkswagenem passatem. Funkcjonariusz odniósł niegroźne obrażenia. Straci pracę i będzie odpowiadał karnie - powiedziała Anna Smarzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. 34-letni młodszy aspirant Jakub K. spowodował wypadek w niedzielę wieczorem, w czasie wolnym od służby. Jakub K. służył w policji od 6 lat. Pracował w komisariacie w Terespolu.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy