Przegląd prasy

Apel do motocyklistów oraz ich rodzin

8 kwietnia 2006

Apel  Komendy Stołecznej Policji oraz Krajowego Duszpasterza Kierowców:

Niestety już w tym roku doszło do tragicznego wypadku z udziałem młodego motocyklisty. 21 latek uciekając przed policyjną kontrolą uderzył na trasie poznańskiej w tył jadącej w tym samym kierunku Toyoty. Młody kierowca zginął na miejscu. Dlatego też po raz kolejny Komendant Stołeczny Policji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców zwrócili się z apelem do kierowców o rozwagę na drodze. Na terenie Warszawy oraz dziewięciu przyległych powiatów w 2004 roku doszło do 33 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których 13 z nich poniosło śmierć. W roku ubiegłym w 42 wypadkach drogowych śmierć poniosło aż 19 motocyklistów. Sprawcami tych zdarzeń byli w przeważającej większości sami motocykliści, którzy znacznie przekraczali dopuszczalną prędkość jazdy.

Z reguły ci młodzi ludzie, którzy wchodzili w dorosłe życie z zawrotną prędkością, w jednym momencie “zdmuchnęli” jego płomyk i nadzieje, które wiązali z nimi ich najbliżsi. Czy osiąganie zawrotnych prędkości na “stalowych rumakach” było aż tyle warte? Czy chwila tej wątpliwej przyjemności, była warta poświęcenia życia? Dlaczego ci ludzie zapomnieli o bólu i rozpaczy, które stały się udziałem ich najbliższych? Nie bądźmy głusi na ryk silników motocyklowych, który już powoduje dreszcze strachu u mieszkańców Warszawy i okolic.

Pamiętajcie, że jazdą z zawrotną prędkością możecie zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale również swoim najbliższym. Apelujemy o Waszą rozwagę! Niech nikt nie stoi z boku! Nie żyjmy w przekonaniu, że problem ten nie dotyczy nas i naszych najbliższych!

ae29c1a620fa4c3ecce04e7a0221ec0c679e2185