Przegląd prasy

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego

2 marca 2020

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego
Moto Park Kraków „Bezpieczna Akademia” (28.2.2020) (fot. Sara Kurlit)

W miniony piątek (tj. 28.2) w Moto Park Kraków odbyła się inauguracja eventu „Bezpieczna Akademia”. Na pierwsze spotkanie zaproszono 36. dzieci z jednego z krakowskich przedszkoli – informuje Sara Kurlit.

W wydarzenie zaangażowała się trenerka Adrianna Palka, Foteliki.info, Policja, Patrycja Sołtysik oraz Medcam. Patronat medialny objęło Radio Kraków. Harmonogram wydarzenia obfitował w atrakcje takie jak: warsztaty #jazdazgłową, zajęcia z pierwszej pomocy, instruktaż prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa, miasteczko BRD oraz interaktywna strefa bezpieczeństwa. Dzieci miały również okazję przekonać się, że nie każdy samochód słychać z daleka poprzez zademonstrowanie jazdy samochodem elektrycznym. Na koniec mali uczestnicy otrzymali potwierdzenie udziału w warsztatach oraz otrzymały gadżety. Oczywiście takie, które będą im przydatne podczas bezpiecznego poruszania się po drodze.

W związku z dużym zainteresowaniem osób prywatnych zapowiedziano kolejny termin wydarzenia na 22. marca. Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Mocno wspieramy inicjatywę oraz kibicujemy jej rozwojowi!

Oprac.: Sara Kurlit (Kraków)

(fot. Sara Kurlit)