Przegląd prasy

Już można opłacać myto za przejazd autostradami w Niemczech

Autor: Gazeta Wyborcza

29 grudnia 2004

Kierowcy ciężarówek, którzy od 1 stycznia korzystać będą z autostrad w Niemczech, mogą już dokonać opłaty za przejazd. Rzecznik niemieckiego ministerstwa komunikacji Michael Zirpel - powiedział, iż taka możliwość dotyczy spedytorów płacących za pomocą internetu, jak również w automatach ustawionych w terenie przygranicznym.

Informacje na temat systemu poboru opłaty w Niemczech znajdują się na stronie: www.toll-collect.de (informacja w języku polskim na zakładce u góry strony)

ZRZESZENIE MIĘDZYNARODOWYCH PRZEWOŹNIKÓW DROGOWYCH

prosi o przekazywanie istotnych informacji wszelkich niedogodnościach związanych z funkcjonowaniem systemu Toll Collect (m.in. dot. funkcjonowania jednostek OBU, możliwości wykupu myta przy terminalach stacjonarnych i przez internet, nt. faktur oraz innych problemów) na:

nr telefonu w biurze ZMPD (022) 536-10-79
lub na adres e-mail:krzysztof.matuszewski@zmpd.pl

Komunikat ZMPD

Zalecamy wzięcie pod uwagę (przy wykupie myta w terminalu stacjonarnym) czasu odpoczynku kierowcy. Jeżeli kierowca po przekroczeniu granicy niemieckiej ma zaplanowaną dłuższą przerwę w kierowaniu pojazdem, nie powinien od razu wykupywać myta na całą długość trasy, jaką ma pokonać. Bardziej uzasadnione i korzystne jest wykupienie myta tylko na określony odcinek, czyli do momentu planowanego odpoczynku kierowcy. ? http://www.zmpd.pl/