Przegląd prasy

Nabór do 3. edycji programu Razem Bezpieczniej

8 maja 2018

Nabór do 3. edycji programu Razem Bezpieczniej
RAZEM BEZPIECZNIEJ (kliknij)

Ruszył nabór wniosków na rok 2018 do programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy na ten cel łącznie 6 milionów złotych.

Jak informuje MSWiA, tegoroczna edycja Programu ma cztery główne cele szczegółowe: bezpieczeństwo w miejscach publicznych, bezpieczne przejścia dla pieszych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a także ochrona dzieci i młodzieży, edukacja dla bezpieczeństwa. Program kierowany jest do społeczności lokalnych. Jego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

Jak możemy przeczytać na stronie resortu, składają się na niego działania na rzecz bezpiecznej przestrzeni i infrastruktury, przeciwdziałanie patologiom społecznym i przestępczości pospolitej oraz dążenie do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W ciągu trzech lat na jego realizację będzie przeznaczonych ponad 19 mln zł. To już trzecia edycja programu. Druga edycja – prowadzona w latach 2016-2017 – to 151 projektów dofinansowanych na kwotę blisko 8 mln zł.

Podział pieniędzy na poszczególne działania:

I. Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa – łączna kwota dofinansowania 1 mln zł.

II. Bezpieczne przejścia dla pieszych – łączna kwota dofinansowania 3 mln zł.

III. Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży – łączna kwota dofinansowania 1 mln zł.

IV. Edukacja dla bezpieczeństwa – łączna kwota dofinansowania 1 mln zł.

Nabór projektów (etap centralny) trwa do 30 maja 2018 roku.