Przegląd prasy

Nie zapominajmy o zasadach brd - apeluje minister

22 grudnia 2017

Nie zapominajmy o zasadach brd - apeluje minister
Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa (fot. Jolanta Michasiewicz)

Szanowni Państwo,

zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas, w którym przygotowujemy się do spotkań z rodzinami i z przyjaciółmi, aby w radosnej atmosferze oczekiwać na narodziny Jezusa. W tych dniach bywamy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw.

Pamiętajmy, aby myśląc o świętach, nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Apeluję więc o szczególną ostrożność podczas świątecznych wyjazdów. Nie zapominajmy, że na drogach odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych.

Wszystkich kierowców proszę: nie spieszcie się nadmiernie. Pamiętajmy, aby dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Dla naszych najbliższych najważniejsze jest to, żebyśmy dotarli bezpiecznie na kolację wigilijną i mogli podzielić się z nimi opłatkiem, nawet jeśli trochę się spóźnimy. Przed podróżą sprawdźmy też stan techniczny pojazdu. Nie ryzykujmy siadania za kierownicą po alkoholu - to prosta droga do tragedii.

Zadbajmy o to, żeby nadchodzące Święta były spokojne i bezpieczne.

Andrzej Adamczyk

Minister Infrastruktury i Budownictwa

Przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego