Przegląd prasy

Odwołanie dyrektora Józefowskiego

15 maja 2017

Odwołanie dyrektora Józefowskiego
Zbigniew Józefowski, dyrektor WORD w Gorzowie Wlkp. od stycznia 1998 roku do 28 kwietnia 2017 r.

Zbigniew Józefowski nie jest już dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim, uchwałą Zarządu Województwa Lubuskiego został odwołany. W dokumencie nie podano przyczyn. Uchwałę podpisała marszałek Elżbieta Polak. Kanał TVP3 Gorzów Wielkopolski poinformował, powołując się na nieoficjalne informacje, iż przyczyną miały być sprawy personalne. Wcześniej dyrektor miał być namawiany do dobrowolnego odejścia z funkcji. - Decyzja Zarządu wskazuje na chęć dokonania zmian, które w ocenie Zarządu, na tą chwilę nie mogły być zrealizowane przez pana Dyrektora - wyjaśniał dziennikarzowi TVP3 Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UM w Zielonej Górze.

Zbigniew Józefowski dyrektorem ośrodka egzaminowania był od prawie dwudziestu lat. Ośrodek był pierwszym, który powstał w kraju. W ogólnopolskich rankingach prawie zawsze był na pierwszym miejscu. W ostatnich miesiącach dyrektor aktywnie występował przeciwko planowanemu uruchomieniu przez szczeciński WORD oddziału terenowego w Barlinku. Jak dowiadujemy się - z niepotwierdzonych źródeł – filia ta ma być otwarta w najbliższych miesiącach. Za współpracę już były dyrektor Zbigniew Józefowski podziękował e-mailem (fot. powyżej).

Nowym dyrektorem WORD - z dniem 1 maja br. - został Mariusz Potocki (umowa do końca października). Dotychczasowi zastępcy pozostali na stanowiskach. (jm)

Słowa kluczowe WORD