Przegląd prasy

Pasażerowie mają być bezpieczni

16 listopada 2022

Pasażerowie mają być bezpieczni
(fot. Jolanta Michasiewicz)

Bolt inwestuje dodatkowe 10 mln zł w poprawę bezpieczeństwa przejazdów - informuje Polska Agencja Prasowa.

Bolt przeznaczy dodatkowe 10 mln zł na rozwój technologii oraz procesów weryfikacji kierowców. Wszystkie samochody osób współpracujących z firmą będą musiały być odpowiednio oznakowane. Zmiany te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa i jakości przejazdów.

O zmianach, które firma postanowiła przeprowadzić w Polsce, poinformowano na konferencji w Centrum Prasowym PAP. Bolt przeznaczy 10 mln zł na wdrożenie rozwiązań, których celem jest podniesienie jakości i bezpieczeństwa przejazdów taksówkami. Podstawową zmianą wynikającą z nowych standardów jest obowiązkowe oznakowanie samochodów, co będzie weryfikowane przez wymóg dostarczenia zdjęcia. Wszystkie pojazdy na platformie Bolt będą więc oznakowane jako taksówki, co pozwoli uniknąć jakichkolwiek pomyłek. - Rola lidera na rynku przewozu osób zobowiązuje. Bezpieczeństwo i komfort naszych użytkowniczek i użytkowników od zawsze były naszym priorytetem. Postanowiliśmy jednak pójść krok dalej, nowa, strategiczna inwestycja pozwoli nam wprowadzić prawdziwą zmianę - wyznaczyć nowy standard dla wszystkich firm z obszaru usług transportu taxi - powiedział Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Bolt uruchomi również Punkty Obsługi Kierowców. Pierwszy zostanie otwarty już na początku przyszłego roku w Warszawie. Kolejnych 11 powstanie w największych polskich miastach. W punktach tych kierowcy będą musieli przedstawić konieczne dokumenty, a specjalnie przeszkolony zespół Bolt będzie je szczegółowo weryfikował.

Potwierdzeniem, że partnerzy stosują się do nowych wymagań będzie dostarczenie kopii identyfikatora kierowcy taxi, który musi się znaleźć w miejscu widocznym dla pasażerów. Ponadto firma chce weryfikować, czy dany kierowca przebył odpowiednie badania psychologiczne i medyczne.

- Poprzez zaostrzenie wymogów wobec partnerskich kierowców i flot potwierdzamy, że Bolt traktuje poważnie swoje zobowiązania wobec polskich władz oraz lokalnej społeczności. Tylko zaufanie użytkowniczek i użytkowników pozwoli nam realizować naszą misję poprawy jakości sektora transportu taxi w Polsce - stwierdził Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce. Kierowcy oraz floty mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia.

Aplikacja Bolt ma 100 milionów klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Oferuje przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia oraz artykułów spożywczych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom