Przegląd prasy

Ruch drogowy współdzielimy także z rolkarzami i wrotkarzami

18 kwietnia 2024

Ruch drogowy współdzielimy także z rolkarzami i wrotkarzami
(fot. Urząd m.st. Warszawy - mat. prasowe)

Warszawscy rolkarze i wrotkarze rozpoczynają kolejny sezon wieczornych przejazdów po stolicy. Pierwsza impreza z cyklu Nightskating Warszawa odbędzie się już w sobotę 20 kwietnia. Uczestnicy tradycyjnie spotkają się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika, a stamtąd ruszą na trasę, która wytyczona została ulicami Śródmieścia, Mokotowa, Ochoty i Woli.

Organizatorzy Nightskating Warszawa są już gotowi na kolejny sezon. W tym roku – od kwietnia do września – zaplanowali osiem wieczorno-nocnych przejazdów. Rolkarze i wrotkarze zainaugurują tegoroczny cykl na aż osiemnastokilometrowej, ale łatwej trasie – płaskiej i bez większych utrudnień.

Pierwszy przejazd rozpocznie się tradycyjnie przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Trakcie Królewskim. Sympatycy rolek i wrotek będą się zbierać od około godziny 19:30, a na trasę wyruszą o godzinie 20:30. Uczestnicy przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, przez plac Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego i plac Konstytucji, Waryńskiego, przez rondo Jazdy Polskiej, Puławską, Woronicza, aleją Niepodległości, Wawelską, Grójecką, przez plac Narutowicza i plac Zawiszy, Towarową, Okopową, przez rondo Kercelak, aleją „Solidarności”, plac Bankowy, Marszałkowską, Królewską, plac Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza do Krakowskiego Przedmieścia. Przejazd będzie zabezpieczany przez policję. Funkcjonariusze będą mogli czasowo wstrzymać ruch na drogach i skrzyżowaniach, przez które pojadą rolkarze.

Inicjatywa zdecydowanie warta naśladowania.