Przegląd prasy

Senior na drodze. Teraz pieszy i rowerzysta

27 czerwca 2018

Senior na drodze. Teraz pieszy i rowerzysta

Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapowiedziały inaugurację kolejnej kampanii informacyjno-edukacyjnej. Będzie to akcja ogólnopolska pn. SENIOR NA DRODZE. JESTEM ŚWIADOMY - BĘDĘ BEZPIECZNY. Partnerem strategicznym jest Policja.

Cel kampanii. Tym razem adresatem są osoby powyżej 60. roku życia - niektórzy nazywają tę grupę seniorami, ale czy już są seniorami? I w którym momencie stają się seniorami? Czy, gdy już podejmują trudną decyzję i prawo jazdy odkładają do szuflady mogą bezpiecznie przesiąść się na rower? Tak wiele pytań czeka na odpowiedzi. I o nie nasza redakcja – włączając się do akcji – zapyta psychologów, ekspertów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz samych adresatów kampanii. Wracając do istoty - ci adresaci. to tym razem piesi i rowerzyści. - Niezwykle ważne, bowiem dla nas jest ich bezpieczeństwo na drodze - czytamy w informacji organizatorów. Podstawowy cel to kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród seniorów. Zaplanowano 34. spotkania w całej Polsce.

Inauguracja kampanii, połączona z zajęciami warsztatowymi, odbędzie się w dniu jutrzejszym - 28 czerwca br. (czwartek) w Sali widowiskowej stołecznego Centrum Kultury „Łowicka”. Przewidziano udział ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Uroczystość poprzedzi konferencja prasowa z udziałem ministra. Organizatorzy zapraszają do udziału. Obecni będą policjanci, eksperci ruchu drogowego, ratownicy medyczni i dietetycy - przewidziano rozmowy kuluarowe. Ponadto seniorzy-rowerzyści będą mogli dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Udział bez rejestracji, bezpłatny. (jm)