Przegląd prasy

Tak wyglądają drogowe realia

17 maja 2018

Tak wyglądają drogowe realia
YouTube – „Tak wyglądają drogowe realia” (kliknij) (fot. Policja pl)

Policjanci z Elbląga współtworzyli filmowy spot, który ma na celu uświadomić oglądającym jak ważna jest widoczność pieszego na drodze i dlaczego warto mieć przy sobie odblaski. Film „Tak wyglądają drogowe realia” powstał jako element programu Bezpieczny Elbląg, a poza policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w jego realizację zaangażowana była Telewizji Truso TV oraz Dom Pomocy Niezapominajka w Elblągu.

Po filmie „Oszukaj oszusta”, który na portalach YouTube.com i Facebook.com osiągnął kilkaset tysięcy wyświetleń oraz odniósł efekt informacyjny i prewencyjny w kwestii oszustw dokonywanych na seniorach, elbląscy policjanci tym postanowili przypomnieć o ważnej sprawie, jaką są odblaski.

- Wiedzieliśmy, że nie może to być zwykły film mówiący o tym, że trzeba nosić odblaski, bo inaczej może się to źle skończyć – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. - Film miał przykuwać uwagę i zostawać w pamięci. Wszystko dla bezpieczeństwa. Myślę, że cel został osiągnięty, ale ocena należy do odbiorców.

- Dziękujemy osobom, które wystąpiły w spocie, a także tym wszystkim, którzy brali udział przy jego realizacji – mówi Jacek Żukowski redaktor naczelny.

- Zależy nam na tym, aby trafił do jak najszerszej grupy odbiorców - dodaje kom. Krzysztof Nowacki. - Jest adresowany przede wszystkim do osób starszych - taka przyświecała nam idea podczas jego realizacji, jednak temat bezpieczeństwa na drodze oraz odblasków dotyczy nas wszystkich. Pamiętajmy o tym. Odblaski - ratują życie. (Policja pl)