Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

5 lutego 2006

13,5 roku pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu

Wymierzenia 13,5 roku kary pozbawienia wolności oraz dożywotniego zakazu prowadzenia samochodów zażądał w poniedziałek w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu prokurator dla Marcina G., oskarżonego o jazdę po pijanemu (ponad 3 promile w wydychanym powietrzu) i spowodowanie wypadku (zginęły 4 osoby). Wyrok zostanie ogłoszony 3 lutego.

Pijany zawodowy kierowca kierujący ciężkim pojazdem

Kierowca cysterny przewożącej mleko miał 3,43 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był tak upojony alkoholem, że kontakt z nim był niemożliwy. Za jazdę po pijanemu kierowca stanie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz do dwóch lat więzienia.

Trzy przestępstwa pijanego kierowcy

Pijany mieszkaniec Horyńca nie przestraszył się policjantów, którzy za jazdę autem po pijanemu zabrali mu auto i prawo jazdy. Gdy funkcjonariusze pozbawili go prawa jazdy i samochodu, mężczyzna ukradł inne auto i pojechał nim do domu. Mężczyzna trafił tym razem do policyjnego aresztu. Policja zamierza przedstawić mu zarzut popełnienia trzech przestępstw: dwa razy kierowania samochodem po pijanemu i kradzieży samochodu.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy