Przegląd prasy

W Sieradzu i Łodzi spotkania ekspertów i szkoleniowców

27 listopada 2017

W Sieradzu i Łodzi spotkania ekspertów i szkoleniowców
Zgłoś udział w warsztatach (kliknij)

24 listopada 2017 br. w Sieradzu i Łodzi odbyły się warsztaty „Ochrona danych osobowych klientów i pracowników w Ośrodku Szkolenia”. Współorganizatorami warsztatów w Sieradzu było Stowarzyszenie Instruktorów i Ośrodków Szkolenia Kierowców i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a w Łodzi Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców i Kandydatów na Kierowców „Autos”. Organizatorem warsztatów była Grupa IMAGE i Kancelaria Radców Prawnych Stopczyk & Wspólnicy. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło prawie 100 osób.

Tematyka warsztatów obejmowała zagadnienia: co zmieni się w rozporządzeniu o ochronie danych osobowych;

- jakie zmiany nas czekają i jak się do nich przygotować; jak zgodnie z prawem prowadzić marketing w OSK (m.in. kwestia zgody na przetwarzanie danych osobowych); czy w każdym OSK należy powołać administratora bezpieczeństwa informacji; co musi zrobić OSK by spełnić wymagania RODO; jakie są konsekwencje braku ochrony danych osobowych i kary z tego wynikające.

Warsztaty prowadził Jan Szymczak (w Sieradzu) (fot.) i Krzysztof Kołodziejczak (w Łodzi). Prezentacje i dyskusję prowadziły mec. Małgorzata Głuszek-Stopczyk (fot.) i Edyta Mitura.

Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowanie, a dyskusja czasami była wręcz żywiołowa. Na zakończenie uczestnicy otrzymali zaświadczenie potwierdzające udział w warsztatów.