Przegląd prasy

Komisarz ds. Transportu Violeta Bulc w Sejmie RP

27 listopada 2017

Komisarz ds. Transportu Violeta Bulc w Sejmie RP
(Kancelaria Sejmu RP fot. Paweł Kula)

O rozbudowie sieci połączeń Północ-Południe, Via Carpatia i szerokim rozwoju infrastrukturalnym rozmawiał 24 listopada br. Marszałek Sejmu unijną Komisarz ds. Transportu Violetą Bulc. - Mamy świadomość, że bez infrastruktury rozwoju gospodarczego nie będzie - mówił Marszałek Sejmu.

Violeta Bulc podkreślała, że to co jest niezbędne do rozwoju gospodarczego na dziś i w przyszłości to połączenie transportu, energetyki i cyfryzacji. - Cyfryzacja i modernizacja prowadzą do procesu ewolucyjnego, a dzięki temu można zorganizować zintegrowany poziom usług, zintegrowaną logistykę i systemy biletowe - wyliczała. Violeta Bulc podkreślała, że warto aktywnie w tym uczestniczyć i współkształtować rozwiązania, które zostaną w przyszłości przyjęte. Komisarz ds. transportu podkreślała, że przygotowywane przez Polskę projekty dotyczące dofinansowania środkami unijnymi są dobrej jakości i bardzo dobrze przygotowywane.

Marszałek Sejmu mówił, że obecnie ważne jest, by odbudować połączenia między państwami, które do tej pory dzieliła jeszcze żelazna kurtyna. Marek Kuchciński zwrócił również uwagę, że nie powinniśmy się zamykać wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i być otwarci na państwa, które są w Europie, ale nie są w Unii Europejskiej. - Wzmacniając połączenia infrastrukturalne będzie nam łatwiej stworzyć wspólnie Rodzinę Europejską - podkreślał. Marszałek Sejmu zwrócił również szczególną uwagę na potrzebę wzmocnienia działalności Parlamentów Narodowych w stosunku do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Violeta Bulc przybyła do Polski z oficjalną wizyta na zaproszenie ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka. W spotkaniu u Marszałka Sejmu uczestniczyła także posłanka Izabela Kloc, przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej. (Kancelaria Sejmu RP)