Rozmowy

POPRZYJ / UDOSTĘPNIJ / SKOMENTUJ: „Panie Ministrze prosimy o uwolnienie…”

20 marca 2020

POPRZYJ / UDOSTĘPNIJ / SKOMENTUJ: „Panie Ministrze prosimy o uwolnienie…”
Bożenna Chlabicz, prezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym (fot. Jolanta Michasiewicz) [KLIKNIJ]

Minister edukacji ogłosił ważną informację: ruszamy z lekcjami on-line. Zdalne wykłady i ćwiczenia rozpoczynają wyższe uczelnie. Pracować przy użyciu e-learningu chcą także instrutorzy i wykładowcy nauki jazdy. Zarówno ci szkolący kandydatów na kierowców, ale także prowadzący szkolenia kierowców zawodowych.

Szkoły i inne instytucje nauki. Od przyszłego tygodnia – jak poinformował minister Dariusz Piontkowski – nauczyciele rozpoczynają systematyczną realizację podstaw programowych w formule nauki zdalnej. We wtorek minister mówił o planach: - Planujemy rozpoczęcie od przyszłego tygodnia systematycznej zdalnej nauki w szkołach - poinformował. Zapowiedział wydanie rozporządzenia w tej sprawie. Zaznaczył, że to kwestia (sic!)… jednego, dwóch dni. I stało się. Wiele szkół już uczy przy wykorzystaniu internetu.. Warszawa natychmiast wsparła nauczanie on-line. Wspiera nauczycieli: – Kochani nauczyciele – jestem z Was dumny. Dziękuję! – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Rafał Trzaskowski. Zdanie pracują bardzo liczne instytuje nauki i kultury.

OSK i OS-y. Uczyć zdalnie chcą wyładowcy i instruktorzy naui jazdy, OSK i OS-y w całym kraju. To niezwyle ważne, aby przyszli kierowcy i kierowcy zawodowi mogli szolić się, a by w tym procesie nie było przerwy, aby natychmiast ja to będzie możliwe byli gotowi do szkolenia praktycznego, do egzaminu państwowego. Dzięi przeniesieniu szkoleń prowadzonych do tej pory stacjonarnie, będą mieli szansę nauki bez przerwy kierowcy zawodowi, podnoszący swoje kwalifikacje, ci którym kończą się terminy uprawnień itd. - Tu nie chodzi tylko o ochronę branży, lecz o skutki braku stosownych szkoleń w transporcie. Jeżeli kierowcy nie ukończą w odpowiednim terminie szkoleń okresowych to utracą uprawnienia zawodowe i co? Może bez specjalnych strat w edukacji doświadczonych kierowców można by zwolnić z szkolenia okresowe realizowane z pomocą programu komputerowego z obowiązku jego realizacji na terenie ośrodka szkolenia! – pisze jeden z Czytelników. - Przydałaby się jeszcze możliwość szkolenia osób, które posiadają już uprawnienia, ale mają małe umiejętności i doświadczenie – czytamy w innej wypowiedzi. - Czy trzeba takiej katastrofy jak grożba epidemii aby zrozumieć , że dostęp do wszystkich form szkolenia powinien być powszechny a nie reglamentowany?piszą już bardziej pesymistycznie. - Kilkumiesięczna stagnacja zabije naszą branżę – podsumowują nie tak nieliczni.

Apel do ministra infrastruktury. To nauczyciele, instruktorzy, wykładowcy, to profesjonalni metodycy, rozumiejący sens nauki metodą e-lerarningu. Szoleniowcy są gotowi podjąć szolenie zdalne, chcą pracować… Fundacja Zapobieganie Wypadom Drogowym apeluje do ministra infrastruktury: - Dziś znaleźliśmy się w obliczu problemu elementarnego, jakim jest przetrwanie wielu ośrodków. W tych wyjątkowych okolicznościach zwracamy się do Pana, Panie Ministrze, o umożliwienie wszystkim OSK i OS szkolenie metodą e-learningu. (jm)

APEL do MINISTRA INFRASTRUKTURY:

poprzyj / udostępnij / skomentuj

 https://www.facebook.com/pg/prawodrogowe/posts/