Statystyka

45 zabitych (31.10-4 (godz. 8.00).11.2018)

4 listopada 2018

45 zabitych (31.10-4 (godz. 8.00).11.2018)
Ministerstwo Cyfryzacji apeluje – Akcja ZNICZ 2018 – sprawdź swoje punktu karne online!” (fot. MC) [kliknij]

Od środy na drogach trwa akcja „ZNICZ 2018”. Akcja trwa od 31 października do 4 listopada. Jak informuje Komenda Główna Policji – do czwartku do godz. 1800 - odnotowano co najmniej 21 ofiar śmiertelnych, 48 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły co najmniej 21 osoby, rannych zostało 135 osób. W tym czasie zatrzymano aż 393 kierowców pod wpływem alkoholu. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwa około 4,7 tys. policjantów z wydziałów ruchu drogowego oraz inni funkcjonariusze: ze straży granicznej, żandarmerii wojskowej czy Inspekcji Transportu Drogowego. Wg danych na dn. 2 listopada: odnotowano 266 wypadków, w ktorych zginęły 32 osoby, a 314 odniosło rany. Zatrzymano 775 pijanych kierowców. 

Statystyi na okres 3.10-3.11.2018 r.: 338 wypadków drogowych, 38 zabitych oraz 1298 pijanych zatrzymanych podczas kontroli drogowych.

Z ostatniej chwili - 31.10-4.11.2018 (godz. 8oo) - odnotowano 353 wypadki drogowe, w których zginęło 45 osób i rannych zostało 427.

W trakcie działań na drogach policjanci sprawdzają m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast; stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci; stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów; stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów; właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów; stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych. Bądźmy w tym okresie dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Zachowajmy rozwagę i postępujmy w taki sposób, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów – apelują policjanci.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że podczas ubiegłorocznej akcji "Znicz" doszło do 478 wypadków, w których zginęły 43 osoby, a 551 osób zostało ciężko rannych. Policjanci zatrzymali 1240 kierujących pod wpływem alkoholu.

(KGP)

 

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji:

Akcja Znicz 2018 - sprawdź swoje punkty karne online!

Pierwsze dni listopada to czas, kiedy wielu z nas jest w drodze. Pamiętaj, to ile masz punktów karnych możesz sprawdzić online. I najważniejsze: prowadź tak, by nie zdobyć nowych!

Profil Zaufany – musisz go mieć, by sprawdzić swoje punkty karne bez wizyty na komisariacie. Jeśli już go masz – świetnie, jeśli nie – założysz go szybko, prosto i bez wychodzenia z domu.Dowiedz się, jak to zrobić

Bez Profilu Zaufanego daleko nie ujedziesz

Profil Zaufany pozwala potwierdzić Twoją tożsamość w sieci. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod Ciebie podszyć. Ważna informacja: możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie ma szans, by sprawdzić ile punktów ma ktoś inny.

Jak to zrobić?

Jeśli masz już swój Profil Zaufany wejdź na stronę na portalu Obywatel.gov.pl umożliwiającą sprawdzenie punktów karnych. Co dalej?

1. Kliknij przycisk Sprawdź swoje punkty karne.

2. System przeniesie cię na stronę Profilu Zaufanego. Zaloguj się na swoje konto.

3. Po zalogowaniu system przeniesie Cię z powrotem do serwisu obywatel.gov.pl.

4. Informacja o Twoich punktach karnych wyświetli się od razu.

5. Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować — jeśli chcesz. Taki wydruk ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (np. jako dowód w sprawie). Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komisariacie Policji.

Baza danych jest aktualizowana raz dziennie, więc wyświetlona informacja może się zmienić. Dlatego jeżeli masz wątpliwości, sprawdź swoje punkty karne jeszcze raz, na przykład następnego dnia.

Bezpiecznej drogi!