Statystyka

Ćwierć wieku podlaskich WORD-ów. Jubileusz w Łomży

23 października 2023

Ćwierć wieku podlaskich WORD-ów. Jubileusz w Łomży
Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. 8 października 2023 r. Jubileusz 25-lecia WORD [kliknij] (fot. WORD Łomża)

Tysiące odwiedzających, jazda Ferrari, Lamborghini, zabytkowe auta, darmowe przykładowe egzaminy teoretyczne i praktyczne, symulatory dachowania, zderzeń i jazdy, regionalna kuchnia i muzyka. Do tego stoiska ze sprzętem wojskowym, policyjnym, strażackim i ratownictwa medycznego - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży obchodził swoje 25-lecie.

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży przez te 25 lat przeprowadził blisko 800 tysięcy egzaminów praktycznych i 519 tysięcy teoretycznych - podsumowywał lata ciężkiej i odpowiedzialnej pracy dyrektor Mirosław Oliferuk.

Początki były bardziej niż skromnie. Bez własnych budynków, pojazdów egzaminacyjnych, a nawet krzeseł. Wszystko dzierżawiliśmy od Ligi Obrony Kraju. Dziś WORD w Łomży to bardzo nowoczesny Ośrodek z trzema placami egzaminacyjnymi, dwoma przestronnymi budynkami do egzaminów teoretycznych, funkcjonalną Rejestracją, wygodnymi pomieszczeniami dla pracowników oraz osób przychodzących na szkolenia i egzaminy, znakomicie wyposażoną Stacją Kontroli Pojazdów oraz myjnią bezobsługową. - Wymieniliśmy pojazdy egzaminacyjne - informuje dyrektor M. Oliferuk. - Powoli w miarę wyeksploatowania odchodzimy od fiatów punto, a przechodzimy na Kia Rio. Ta zmiana została dobrze przyjęta zarówno przez zdających jak i szkoły nauki jazdy. Dysponujemy też wszystkimi pojazdami do egzaminów na kategorie z grupy A, B, C, T. Jedynie autobus wynajmujemy na egzaminy - dodał.

Z okazji jubileuszu honorowe odznaczenia Zasłużony dla Transportu RP otrzymało 12 osób z terenu województwa podlaskiego. Ponad sześćdziesięciu Właścicieli Szkół Nauki Jazdy współpracujących w WORD-em w Łomży otrzymało pamiątkowe grawertony z podziękowaniem za długoletnią współpracę z WORD oraz działaniami na rzecz poprawy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Jubileuszowa impreza, która odbyła się 8 września br. w Łomży była wspólnym świętem wszystkich podlaskich WORD-ów. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Ośrodków w Suwałkach i Białymstoku oraz wielu oficjalnych gości reprezentujących Rząd, Województwo Podlaskie, samorządy oraz inne instytucje krajowe i regionalne. Impreza odbyła się 8 września br. pod hasłem: "25 Lat w Służbie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym".

Źródło: WORD w Łomży

Słowa kluczowe egzamin na prawo jazdy WORD