Ogłoszenia
Łączymy siły – informuje Tomasz Rogalski

Łączymy siły – informuje Tomasz Rogalski

16 lutego 2024

- carQ jest pionierem innowacji, polegającej na dostępie do usługi weryfikacji danych i historii pojazdu na podstawie samego numeru rejestracji. Postawienie użytkownika w centrum uwagi pozwoliło stworzyć, rozwijać i stosować technologię, dzięki której sprawne pozyskanie informacji o pojeździe jeszcze nigdy nie było tak proste i intuicyjnePonad milion użytkowników, którzy od 2020 roku odwiedzili platformę carQ.pl, pobierając prawie cztery miliony raportów PDF jest najlepszą rekomendacją świadczonej usługi. Łączymy siły, aby wzmocnić transparentność transakcji na rynku pojazdów używanych - informujeTomasz Rogalski.

Już dostępne

Już dostępne

9 lutego 2024

W Grupie IMAGE opracowano i przygotowano do udostępnienia do użytku kandydatów na prawo jazdy kategorii B testy w języku ukraińskim. Wydawca oferuje testy on-line dostępne na platformie IMAGE Prawo Jazdy i w aplikacji mobilnej. Otrzymany kod produktu umożliwia korzystanie z testów przez 90 dni. Aby aktywować wspomniany kod należy zarejestrować się lub zalogować na imageprawojazdy.pl

Szkolenie kierowców – braki i oczekiwania

Szkolenie kierowców – braki i oczekiwania

5 lutego 2024

O szkoleniu kandydatów na kierowców i kierowców, o brakach i oczekiwaniach zmian w jego systemie Bożenna Chlabicz - w formule DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ 8 lutego 2024 r. (czwartek) - będzie rozmawiała z doświadczonym edukatorem - Mariuszem Sztalem.

ePD –tekst jednolity i ujednolicony - pobierz

ePD –tekst jednolity i ujednolicony - pobierz

29 stycznia 2024

Zbiór aktów prawnych z szeroko pojętego prawa o ruchu drogowym - ELEKTRONICZNE PRAWO DROGOWE został zaktualizowany według stanu prawnego na dzień 28 stycznia 2024 r. Udostępniono m.in. tekst ujednolicony rozporządzenia o egzaminowaniu (po zmianach obowiązujących od 18 stycznia br.), ale także teksty jednolite kodeksu karnego, kodeksu postępowania karnego itd. W ePD znalazło się także Zarządzanie nr 1 z dnia 19 stycznia br. w spawie podziału pracy w kierownictwie Ministerstwa Infrastruktury.

Czekamy o 11.00

Czekamy o 11.00

26 stycznia 2024

Dziś - 26 stycznia br. (piątek) o godz. 11.00 - rozpoczynamy DYSKUSJIĘ NA RATUSZOWEJ jej tytuł: „POJAZDY AUTONOMICZNE „ZIEMIĄ OBIECANĄ” BRD?”.Transmisja bezpośrednia na: - platformie ZOOM/on-line zoom/webinar ID: 856 8346 5673, hasło: AUTO oraz na - facebooku PRAWODROGOWE@NEWS (PRAWO DROGOWE NEWS) też L-INSTRUKTOR (L-INSTRUKTOR 2020-2025).

Czy instruktorzy i egzaminatorzy utracą swoje stanowiska pracy?

Czy instruktorzy i egzaminatorzy utracą swoje stanowiska pracy?

24 stycznia 2024

Już w piątek - 26 bm. - z Katarzyną Dobrzańską-Junco i prof. Marcinem Ślęzakiem będziemy rozmawiali o pojazdach autonomicznych, o ich zaletach i wadach, o możliwości poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, o „ziemi obiecanej” jaką mogą być, ale też zapytamy: Czy instruktorzy i egzaminatorzy nauki jazdy, pełniący znaczącą rolę w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, czy te grupy edukatorów mogą być spokojne o przyszłość swojego zawodu? Przecież pojazdy autonomiczne to pojazdy bez kierowcy? Czy utracą swoje stanowiska pracy? 

Czekamy 26.

Czekamy 26.

19 stycznia 2024

Za tydzień - 26 stycznia br. (piątek) o godz. 11.00 - zapraszamy do śledzenia kolejnej DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. To spotkanie zatytułowaliśmy:„POJAZDY AUTONOMICZNE „ZIEMIĄ OBIECANĄ” BRD?” naszymi gośćmi będzie prof. Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego oraz Katarzyna Dobrzańska-Junco, prezes Centrum Inicjatyw na rzecz Poprawy BRD, sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD. Dyskusję poprowadzi Jolanta Michasiewicz, redaktor naczelna PRAWA DROGOWEGO@NEWS.

Czekamy o godz. 11.00

Czekamy o godz. 11.00

12 stycznia 2024

Dziś, 12 stycznia 2024 czekamy o godz. 11.00 DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ pt. “ZAGROŻENIE=PRZERWANY EGZAMIN”. On-line zoom Webinar ID: 829 7540 6540 6518 hasło: STOP On-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowe On-line facebook: www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-105720195239020 Podstawą będzie obowiązujące od 1 stycznia rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (publikacja: 2023.2659.

Piątek - 12.01 br.

Piątek - 12.01 br.

11 stycznia 2024

12 stycznia 2024 r. (piątek/godz. 11.00) - po przesunięciu terminu - kontynuujemy rozmowę o kwestii przerywania egzaminu państwowego w sytuacji zagrożenia w ruchu drogowym. Spotkanie zatytułowaliśmy: „Zagrożenie = przerwanie egzaminu. Egzamin po 1 stycznia 2024 r. cz. 2”. Podstawą będzie obowiązujące od 1 stycznia rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.

Odszedł Zbigniew Drexler (1929-2023)

Odszedł Zbigniew Drexler (1929-2023)

8 stycznia 2024

Z ogromnym smutkiem informujemy, iż 9 grudnia 2023 r. zmarł nasz Mentor i Przyjaciel Zbigniew Drexler ekspert prawa o ruchu drogowym, dziennikarz i publicysta

DYSKUSJA odwołana

DYSKUSJA odwołana

5 stycznia 2024

Szanowni Słuchacze i Czytelnicy – zmuszeni jesteśmy odwołać dzisiejsze (5.1.2024) spotkanie w ramach cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Zapraszamy za tydzień – 12 stycznia o godzinie 11.00. Tytuł bez mian: „Zagrożenie = przerwanie egzaminu”. O zmienionym rozporządzeniu o egzaminowaniu redaktor Jolanta Michasiewicz będzie rozmawiała z Marcinem Kiwitem, egzaminatorem, kierownikiem Działu Egzaminatorów, Egzaminatorem Nadzorującym WORD Olsztyn oraz Wojciechem Pasiecznym, ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, biegłym sądowym ds. rekonstrukcji wypadków drogowych, wykładowcą przedmiotu wypadki drogowe na Podyplomowych Studiach Psychologia Transportu Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, b. radcą, mł. inspektora w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Za utrudnienia przepraszamy. Redakcja

Piątek/12.1.2024

Piątek/12.1.2024

28 grudnia 2023

Z pierwszym dniem nadchodzącego roku zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie egzaminowania. 5 stycznia 2024 r. - zgodnie z poczynioną obietnicą - kontynuujemy rozmowę o podjętyche w tym akcie wykonawczym kwestiach, tym razem - tę najistotniejszą, czyli zasadę przerywania egzaminu państwowego w sytuacji zagrożenia w ruchu drogowym. Do rozmowy zaprosiliśmy Marcina Kiwita oraz Wojciecha Pasiecznego.

Kalendarz na rok 2024

Kalendarz na rok 2024

26 grudnia 2023

Wydawnictwo Grupa IMAGE tradycyjnie przygotowało popularny w branży Kalendarz na rok 2024. To już narządzie wprost niezbędne instruktorom, wykładowcom, przedsiębiorcom prowadzącym ośrodki szkolenia kierowców/szkoły jazdy. Uwzględniono potrzeby użytkowników i tak: każdy dzień roku na osobnej stronie, układ dnia ułatwiający realizację spotkań, podsumowania miesięczne - lista osób szkolonych, rozkład zajęć, rejestr jazd, wpłat i daty egzaminów. Jako dodatek wzory znaków drogowych z opisami.

:-) :-)

:-) :-)

22 grudnia 2023

Przed nami wspaniałe dni Świąt Bożego Narodzenia, Naszym Czytelnikom życzymy – SPOKOJU i jeszcze raz SPOKOJU! Abyście zadowoleni usiedli do rodzinnego stołu, Aby potrawy na nim stojące były smaczne, Aby to były dni pełne radości!                            Życzy redakcja oraz wydawca PRAWA DROGOWEGO@NEWS                                      

Dziś godz. 11.00

Dziś godz. 11.00

21 grudnia 2023

Dziś, 21 grudnia br. o godz. 11.00 rozpocznie się ostatnie w tym roku spotkanie on-line w formule DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Prowadząca - Bożenna Chlabicz zaprosiła Dominika Grabowskiego, sekretarza Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, kierownika Szkoleń i BRD i egzaminatora nadzorującego w WORD Opole, instruktora techniki jazdy. „Jak są szkoleni kandydaci na kierowców i dlaczego tak źle?” postawiła tytułowe pytania, a nawet szerzej. Transmisja: Bezpośrednia, ogólnie dostępna transmisja jest na platformie ZOOM: on-line zoom (webinar ID: 862 6858 6144 hasło: 20232024) oraz na facebooku PRAWODROGOWE@NEWS (facebook PRAWO DROGOWE NEWS oraz L-INSTRUKTOR (facebook L-INSTRUKTOR 2020-2025).

Już w czwartek DYSKUSJA wokół szkolenia

Już w czwartek DYSKUSJA wokół szkolenia

19 grudnia 2023

21 grudnia br. odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie on-line w formule DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Prowadząca - Bożenna Chlabicz zaprosiła Dominika Grabowskiego, sekretarza Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, kierownika Szkoleń i BRD i egzaminatora nadzorującego w WORD Opole, instruktora techniki jazdy. „Jak są szkoleni kandydaci na kierowców i dlaczego tak źle?” postawiła tytułowe pytania, a nawet szerzej.

ePD: zmienione brzmienie, tabele, druki itd.

ePD: zmienione brzmienie, tabele, druki itd.

12 grudnia 2023

W ofercie Wydawnictwa Grupa IMAGE od lat dostępny jest elektroniczny zbiór aktów prawnych pn. ePD - ELEKTRONICZNE PRAWO DROGOWE. Według stanu prawnego na 10 grudnia br. dostępne jest także rozporządzenie w sprawie egzaminowania zaktualizowane o zmiany, które weszły w życie z dniem 4 grudnia, jest także całkiem nowa wersja tego aktu - wersja oczekująca, która zacznie obowiązywać z dniem 1 stycznia br. W nim nowy tekst, załączniki, tabele, wzory druków.

Jeszcze jutro bezpłatnie sprawdzisz światła

Jeszcze jutro bezpłatnie sprawdzisz światła

8 grudnia 2023

Jutro, w sobotę tj. 9 grudnia na blisko 1400 stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł mijania.

Dziś o godz. 11.00 rozmawiamy o zmianach w egzaminowaniu

Dziś o godz. 11.00 rozmawiamy o zmianach w egzaminowaniu

7 grudnia 2023

Dziś o godz. 11.00 rozpoczynamy DYSKUSJĘ NA RATUSZOWEJ (on-line) poświęconą zmianą jakie niesie oczekiwane rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach. Do rozmowy - redaktor Jolanta Michasiewicz zaprosiła Tomasza Matuszewskiego, WORD Warszawa oraz Przemysława Sarosieka, WORD Białystok.

O egzaminowaniu po 1 stycznia 2024 – w szczegółach

O egzaminowaniu po 1 stycznia 2024 – w szczegółach

29 listopada 2023

Już wiemy, czy „Pan Minister podpisał?” rozporządzenie w sprawie egzaminowania, uzgadniana jest najdalsza data jego publikacji w Dzienniku Ustaw. Obowiązywanie z dniem 1 stycznia 2024 r. O szczegółach zmian będziemy rozmawiali w trakcie najbliższej DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ.