Ogłoszenia
Dyskusyjnie o wzmacnianiu kompetencji edukatorów

Dyskusyjnie o wzmacnianiu kompetencji edukatorów

17 maja 2022

W najbliższy piątek 20 maja br. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie online w formule dyskusyjnej - Co jest potrzebne sektorowi- rzecz o wzmacnianiu kompetencji edukatorów i trenerów. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki badań ankietowych i wywiadów, które zostały przeprowadzone w sektorze. Organizatorem jest Rada ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych.

Zaczynamy o godz. 11.00

Zaczynamy o godz. 11.00

12 maja 2022

Zapraszamy na kolejną debatę w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. zaczynamy dziś o godz. 11.00 - podejmiemy temat: „Instruktor w Polskiej Ramie Kwalifikacji”. Do rozmowy zaprosiliśmy: Piotra Piaseckiego, Mariusza Sztala oraz Witolda Wiśniewskiego.

Druk wspólnego zgłoszenia szkody w języku polskim i ukraińskim

Druk wspólnego zgłoszenia szkody w języku polskim i ukraińskim

12 maja 2022

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) przygotowało i opublikowało druk wspólnego zgłoszenia szkody, tym razem także w języku ukraińskim. Druk, który ułatwia zakładowi ubezpieczeń likwidację szkody. 

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ pt. „Instruktor w Polskiej Ramie Kwalifikacji”

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ pt. „Instruktor w Polskiej Ramie Kwalifikacji”

6 maja 2022

Zapraszamy na kolejną debatę w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. W najbliższy czwartek - 12 maja br. - podejmiemy temat: „Instruktor w Polskiej Ramie Kwalifikacji”.

Oкремі правила дорожнього руху, що діють у Польщі

Oкремі правила дорожнього руху, що діють у Польщі

27 kwietnia 2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wspólnie z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowali ulotkę z wybranymi przepisami ruchu drogowego dla obywateli Ukrainy. Materiał ten został przygotowany w języku ukraińskim. 

W ePD wszystkie potrzebne akty prawne dot. pkz

W ePD wszystkie potrzebne akty prawne dot. pkz

25 kwietnia 2022

EPD tj. „elektronicznym PRAWIE DROGOWYM” kompletny zbiór aktów prawnych - rzeczywistych, jednolitych, ujednoliconych oraz projektowanych - jest już dostępny w wersji zaktualizowanej wg stanu prawnego na 24 kwietnia br. W nim rozdział „Kierowcy wykonujący przewóz drogowy” i wszystkie obowiązujące (też wersje archiwalne) akty prawne potrzebne w szkoleniu, egzaminowaniu i obsłudze kierowców zawodowych.

Wielkanoc 2022

Wielkanoc 2022

15 kwietnia 2022

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Radosnych, pełnych spokoju spotkań rodzinnych. Bezpiecznych wyjazdów i powrotów. Życzy Redakcja i Wydawca  Tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS

PKZ: Grupa IMAGE gotowa

PKZ: Grupa IMAGE gotowa

12 kwietnia 2022

Grupa IMAGE informuje, iż ich autorski program - Europejski Kierowca Zawodowy - jest gotowy do obsługi Profilu Kierowcy Zawodowego. Dodajmy - Wydawnictwo jest oficjalnym integratorem PKZ. - Dla wszystkich naszych Partnerów pobieranie PKZ-u na naszej platformie jest bezpłatne - mówi Edyta Mitura, dyrektor Grupy IMAGE sp. z o.o.

Egzaminatorzy liczą na zrozumienie

Egzaminatorzy liczą na zrozumienie

8 kwietnia 2022

Komitet Egzaminatorów RP poinformował redakcję tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS o planowanej telekonferencji - webinarium z osobą decyzyjną z Ministerstwa Infrastruktury Podejmowane kwestie - oczywiście sytuacja egzaminatorów oraz realizacja projektu zgłoszonego w PETYCJI 2021.

Czekamy o 11.00!

Czekamy o 11.00!

4 kwietnia 2022

„Żeby na drogach było bezpiecznie” to tytuł najbliższej DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Prowadząca - Bożenna Chlabicz, prezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym - do rozmowy zaprosiła prof. Marcina Ślęzaka, dyrektora Instytutu Transportu Samochodowego oraz Tomasza Matuszewskiego, zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. Zapraszamy 7 kwietnia (czwartek) o godz. 11.00, spotkanie oczywiście w formule on-line.

Zapraszamy jutro: „Czy os-y są gotowe?”

Zapraszamy jutro: „Czy os-y są gotowe?”

23 marca 2022

Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny oraz redakcje tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS i portalu L-INSTRUKTOR zapraszają do kolejnej DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Tradycyjnie w czwartek – 24 marca, tradycyjnie o godz. 11.00 – rozpoczniemy rozmowę zatytułowaną: „Czy os-y są gotowe?”.

Przekaż swój 1% Frankowi

Przekaż swój 1% Frankowi

11 marca 2022

Twój 1% sprawia, że pomożesz młodzieńcowi, który potrzebuje kompleksowej pomocy. Przekaż 1% podatku i daj Frankowi siłę. Jest on podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Zasady ruchu drogowego w języku ukraińskim

Zasady ruchu drogowego w języku ukraińskim

11 marca 2022

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego wraz z partnerem firmą Continental Opony Polska przygotowały przewodnik w języku ukraińskim pt. „Jak jeździć w Polsce? Najważniejsze zasady ruchu drogowego”. Opracowanie adresowane oczywiście do Ukraińców, który przybywają do nas uciekając przed toczącą się wojną. Podjęta i zrealizowana inicjatywa jest niezwykle cenna i ważna dla szeroko pojętego bezpieczeństwa ruchu drogowego.

DYSKUSJA z udziałem przedstawicieli resortu

DYSKUSJA z udziałem przedstawicieli resortu

9 marca 2022

Jutro - w czwartek 10 marca br. - odbędzie się kolejna debata w ramach cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Tytuł: „Co się zmieni 5 kwietnia?” Gośćmi redaktor Jolanty Michasiewicz będą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury: Tomasz Piętka oraz Jakub Zbucki.

1% dla Pawła

1% dla Pawła

6 marca 2022

Zadysponuj swój 1%. 

Twój 1% dla Bartka

Twój 1% dla Bartka

25 lutego 2022

Przekaż swój 1% Bartkowi - Nr KRS 0000286305. B. Pojedyński jest podopiecznym Fundacji „DBAM O ZDROWIE”. Chłopiec od urodzenia cierpi na atopowy Zespół Hemolityczny-Mocznicowy. Pierwszy raz trafił do szpitala w 8 miesiącu życia. Koszty leczenia a także środków higienicznych oraz specjalnej diety są bardzo wysokie.

Tomasz Kulik poleca

Tomasz Kulik poleca

11 lutego 2022

Przed nami weekend, czas dla nas. Tomasz Kulik, znany instruktor nauki jazdy, zachęca do lektury niezwykłej książki - Witolda Rychtera pt. "Moja dwa i cztery kółka". Drodzy Czytelnicy, piszcie o swoich fascynacjach, pasjach, podzielcie się z innymi swoimi opiniami i to wcale nie tylko branżowo. 

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ: "Po co pytania egzaminacyjne?"

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ: "Po co pytania egzaminacyjne?"

10 lutego 2022

Zaczynamy (10.2) o godz. 11.00. Do DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ (on-line) pt. „Po co pytania egzaminacyjne?” zaprosiliśmy posła Mirosława Suchonia oraz Witolda Wiśniewskiego. Transmisje: * zoom / webinar ID: 882 4737 1482, hasło: Testy2022 - https://us02web.zoom.us/j/85058850968?pwd=MGREZHF4am9ZcUZCMERwanpDYTEzdz09 * facebook: www.facebook/com/prawodrogowe oraz www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-10572019520195239020

Stan prawny na dzień 30 stycznia br.

Stan prawny na dzień 30 stycznia br.

31 stycznia 2022

Z dniem dzisiejszym zaczyna obowiązywać kilka ważnych regulacji - pakiet rozporządzeń regulujących kwestie rejestracji pojazdów. Wszystkie teksty rzeczywiste i ujednolicone dostępne w zbiorze elektroniczne PRAWO DROGOWE (ePD). Wśród nowości także ustawa tzw. Pakiet Mobilności nowelizująca ustawę o transporcie drogowym, czasie pracy kierowców i innych, opublikowana już następnego dnia po jej podpisaniu przez Prezydenta RP.

ePD – stan prawny obowiązujący 1 stycznia 2022

ePD – stan prawny obowiązujący 1 stycznia 2022

10 stycznia 2022

Za nami rok 2021, a jak to ma miejsce na koniec i początek każdego roku podsumowania. Właśnie podsumowaliśmy akty prawne, które zostały opublikowane do końca roku, akty które trafiły do naszego zbioru pn. ePD - ELEKTRONICZNE PRAWO DROGOWE. Elektroniczne, bo aktualizowane właśnie elektroniczne. Oddajemy do Państwa użytku zbiór według stanu prawnego na 1 stycznia 2022 r.