Ogłoszenia

Bezpłatne warsztaty z doskonalenia techniki jazdy dla seniorów

25 lipca 2022

Bezpłatne warsztaty z doskonalenia techniki jazdy dla seniorów
(fot. PIXABAY)

WORD Białystok zaprasza na warsztaty dla seniorów, którzy mogą podnieść swoje umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i pewności prowadzenia samochodu. Warunki uczestnictwa są tylko dwa: posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B oraz wiek 50+. Co ważne, warsztaty są bezpłatne!

WORD Białystok oraz Fundacja Polska Pomoc wychodzą naprzeciw potrzebom starszych kierowców. Ich atutem na drodze są zwykle rozsądek i rozwaga, choć jednocześnie seniorzy mogą czuć się czasem zagubieni na coraz bardziej zatłoczonych ulicach i drogach.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani wykładowcy z WORD oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. W ramach zajęć teoretycznych uczestnicy dowiedzą się, jakie czynniki zagrożenia mogą wystąpić podczas ruchu drogowego i jak poradzić sobie w trudnych, stresujących sytuacjach. Zostaną również poruszone kwestie aktualnych przepisów drogowych i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W czasie zajęć praktycznych instruktorzy przedstawią prawidłowe przygotowanie kierowcy i pojazdu do jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Później każdy uczestnik będzie mógł usiąść za kierownicą i pod okiem instruktora doskonalenia techniki jazdy przećwiczyć m.in. wychodzenie z poślizgu, hamowanie z ominięciem przeszkody oraz - co bardzo ważne przy obecnych cenach paliwa - praktyczne zasady ekojazdy w mieście.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca 2022 r. – mailowo: p.tokarewicz@word.bialystok.pl lub osobiście w WORD Białystok. Warto się pospieszyć: liczba miejsc ograniczona! Początek warsztatów planowany jest na przełom sierpnia i września.