Ogłoszenia

Już jutro inauguracja projektu SKANDYNAWIA. Dołącz do nas!

8 lutego 2019

Już jutro inauguracja projektu SKANDYNAWIA. Dołącz do nas!
Projekt SKANDYNAWIA oraz facebook: ProjektSkandynawia [kliknij]

Szanowni Państwo! Mam przyjemność ogłosić rozpoczęcie PROJEKTU SKANDYNAWIA, którego inauguracja będzie miała miejsce w sobotę 9 lutego 2019 roku na Autodromie Jastrząb.

Projekt ma charakter OGÓLNOPOLSKI i jest skierowany do wszystkich osób posiadających prawo jazdy kat. B. W ramach kwartalnych edycji - wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej - będą się odbywały jednodniowe 5-6 godzinne szkolenia samochodowe w warunkach specjalnych, na terenie Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy usytuowanych w różnych miejscach Polski. Celem PROJEKTU jest zainteresowanie społeczeństwa polskiego SKANDYNAWSKĄ szkołą jazdy i branie udziału w niezwykle fascynujących, ekscytujących i wartościowych zajęciach teoretycznych i praktycznych. Jestem przekonany, że dzięki Państwa poparciu i zaangażowaniu oraz zachęcaniu innych do brania w nich udziału, z czasem nasze społeczeństwo osiągnie większą świadomość i zdobędzie ponadprzeciętną wiedzę i umiejętności. Umiejętności, które niezaprzeczalnie znajdą odzwierciedlenie w postaci większego bezpieczeństwa na polskich drogach - na wzór skandynawski.

Zdaję sobie sprawę z tego, że udział w tego typu eventach wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Jednak całe nasze życie jest nieuchronnie związane z kosztami - mimo to, ponosimy je. Skoro tak, to o ileż bardziej warto przeznaczyć stosunkowo niewielkie środki finansowe na sprawy związane z podwyższaniem swoich kwalifikacji i poszerzaniem kompetencji. Ileż bardziej na rzeczy związane ze szczęściem osobistym i rodzinnym. Ileż bardziej na kwestie związane ze zdrowiem i życiem. Taką życiową inwestycją są między innymi szkolenia samochodowe w warunkach specjalnych. Myślę, że nadszedł czas na ożywienie tej ważnej gałęzi edukacji kierowców. Czas, kiedy stagnacja polskiego prawodawstwa i systemu szkolenia kierowców na tle pozostałych krajów Europy przynosi nam, Polakom, niechlubne opinie. To zobowiązuje i wymaga natychmiastowych i diametralnych zmian. Zmian, których rząd - jak widać - długo jeszcze nie dokona. Dlatego istnieje uzasadniona konieczność, by każdy kierowca - niezależnie od stażu - przejawiał samodzielną inicjatywę w poszerzaniu wiedzy i umiejętności prowadzenia pojazdu w warunkach specjalnych. PROJEKT SKANDYNAWIA ma za zadanie pomóc zrealizować te ambitne, osobiste i wzniosłe cele każdego polskiego kierowcy: początkującego i tego z ogromnym stażem, młodego i starszego wiekiem, kobiety i mężczyzny, piekarza, urzędnika, artysty, pilota myśliwca bojowego, pedagoga, sędziego, hydraulika, naukowca, muzyka, sportowca, policjanta, rolnika, marynarza, lekarza i wreszcie instruktora, egzaminatora, właściciela ośrodka szkolenia kierowców, specjalistę BRD i wszystkich pozostałych pragnących się rozwijać i poznawać rzeczy nowe i dobre.

Warto pamiętać, że tego typu szkolenia samochodowe nie tylko mają charakter edukacyjny, lecz także integracyjny. Są wspaniałą sposobnością do nawiązywania nowych znajomości, poznawania wspaniałych ludzi, wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy i do uzyskania motywacji - niezbędnej w życiu osobistym i zawodowym. Kolejną zaletą tych pełnych wrażeń zajęć są pamiątki w postaci zdjęć, filmów i certyfikatów uczestnictwa. W szkoleniu samochodowym mogą wziąć też udział osoby występujące w roli pasażerów. Mają one wspaniałą okazję być nie tylko obserwatorami wydarzenia, ale też wspólnie poznawać tajniki prawidłowej techniki jazdy, odczuwać na samym sobie oddziałujące prawa fizyki, reakcje kierowcy, zachowanie pojazdu, a także doznawać wielu niezapomnianych wrażeń. Uwaga: Pasażerowie poza podpisaniem odpowiedniego oświadczenia, są zwolnieni z opłaty za uczestnictwo w szkoleniu. Nadmienię, że swoje uczestnictwo w najbliższym szkoleniu w dniu 9 lutego 2019 roku (sobota) na obiekcie ODTJ Tor Jastrząb już zadeklarowało kilka osób. Wśród nich znajdują się osoby, które w przeszłości korzystały z moich lekcji w ramach szkolenia podstawowego, w tym mój syn Piotr. Do grona tego dołączą instruktorzy nauki jazdy, instruktorzy techniki jazdy i egzaminatorzy. Prawdopodobnie znajdzie się wśród nas pedagog, policjant, żołnierz, przedstawiciel handlowy i strażak. Niektórzy z nich zaproszą na fotel pasażera swoje dorastające dzieci – kandydatów na kierowców, narzeczonych, żony, krewnych, przyjaciół i znajomych. Warto pamiętać, że tego typu wydarzenie może stać się zwyczajnie prezentem ofiarowanym swojej dziewczynie, mężowi, bratu, żonie, czy rodzicowi. Myślę, że wręcz moralnym obowiązkiem i zaszczytnym przywilejem każdego instruktora nauki jazdy, może się okazać zapraszanie swoich obecnych i byłych podopiecznych na takie eventy. Nikt poza instruktorami, nie ma lepszych możliwości do tego rodzaju działań edukacyjnych zwiększających świadomość młodego kierowcy!

"Silna miłość do człowieka słabego bywa nieraz potężniejsza i bardziej męcząca, niż wzajemne uczucie dwóch równych sobie charakterów, ponieważ mimo woli bierze się odpowiedzialność za słabszego” - Fiodor Dostojewski.

Pozostało już tylko kilka miejsc! Dołącz do nas!

Projekt SKANDYNAWIA: ProjektSkandynawia - http://projektskandynawia.pl/ oraz Facebook.com/ProjektSkandynawia

Marek Dworzecki, instruktor nauki i techniki jazdy, koordynator Ośrodka Szkolenia Kierowców i Instruktorów „AS” w Radomiu; członek Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Techniki Jazdy. Ekspert tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS. Absolwent Wydziału Ekonomii kierunku Prawa i Administracji na Politechnice Radomskiej; b. bankowiec, znawca i pasjonat jakości obsługi klienta; mówca publiczny, były sportowiec. (fot. archiwum Marka Dworzeckiego)

* * *

Więcej informacji na temat PROJEKTU SKANDYNAWIA będę stopniowo udostępniał w postach i artykułach. Niebawem powstanie strona internetowa www.projektskandynawia na której będzie można więcej przeczytać o misji tego Projektu. Na chwilę obecną zapraszam do wzięcia udziału każdego, kto posiada prawo jazdy kat. B. Rozważcie proszę z całą powagą, czy innych planów na dzień 9 lutego br. nie dało by się przełożyć, by przybyć do Jastrzębia na INAUGURACJĘ PROJEKTU SKANDYNAWIA. Jeżeli nie będzie to możliwe, być może uda się Wam skierować na szkolenie kogoś znajomego. Serdecznie zapraszam! Sprawdźcie czy jest jeszcze miejsce! Przed nami także EDYCJA WIOSENNA.

Partnerami Projektu są: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Grupa IMAGE, Tygodnik PRAWO DROGOWE@NEWS, Portal L-INSTRUKTOR, Polskie Stowarzyszenie Instruktorów Nauki Jazdy, „AS” Ośrodek Szkolenia Kierowców i Instruktorów.