Ogłoszenia

Dziś, adwokat Magdalena Fertak NA RATUSZOWEJ

11 października 2023

Dziś, adwokat Magdalena Fertak NA RATUSZOWEJ
(od lewej) Jolanta Michasiewicz, redaktor naczelna tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS, Magdalena Fertak, adwokat, Kancelaria prawna w Warszawie (fot. ze zbiorów prywatnych

Już w najbliższy czwartek - 12 października br. o godzinie 11.00 - rozpocznie się kolejne spotkanie on-line w ramach DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Gościem redaktor Jolanty Michasiewicz będzie adwokat Magdalena Fertak. Tytuł: „O konfiskacie pojazdu itp. w nowym wymiarze kar”. Podejmiemy kilka wybranych, interesujących kierowców rozstrzygnięć nowych i tych znowelizowanych Kodeksu karnego.

O nowej zaostrzonej karze dla kierowcy, który pijany lub odurzony narkotykami powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, o sankcji jaką jest konfiskata pojazdu, ale też o kradzieży tablic rejestracyjnych itd. Te kwestie redaktor naczelna tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS podejmie w ramach cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Zaproszonej do udziału w tym wydarzeniu adwokat Magdalenie Fertak - prawnikowi pracującemu w stołecznej kancelarii prawnej, która od lat angażuje się w działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym - prowadząca rozmowę będzie chciała zadać kilka ważnych i aktualnych pytań. Odpowiedzi i informacje w nich zawarte niewątpliwie mogą być niezwykle cennym przyczynkiem do wzbogacenia warsztatu edukatorów, tych prowadzących kursy reedukacyjne w zakresie problematyki przeciwalkoholowej i przeciwdziałania narkomanii, ale też wykładowców szkoleń, których celem jest redukcja tzw. punktów karnych - „-6”, także tych prowadzących coroczne warsztaty doskonalenia zawodowego oraz oczywiście samym instruktorom, wykładowcom i egzaminatorom. Zdecydowanie nam wszystkim potrzebna jest taka krótka lekcja edukacji prawnej prowadzonej przez praktykującego prawnika i równie cenionego pedagoga.

Tradycyjnie będzie dostępna transmisja na żywo:

- on-line zoom - webinar ID: 847 2990 2666 hasło: KARA

- on-line facebook profilu tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS: www.facebook.com/prawodrogowe

- on-line facebook profil portalu L-INSTRUKTOR: www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025

Spotkanie oczywiście będzie dostępne także w:

- archiwum PRAWA DROGOWEGO@NEWS

- platformie wideo YouToube.

Organizatorzy cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ:

- Fundacja Zapobiegania Wypadkom Drogowym,

- Polski Klaster Edukacyjny,

- redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS,

- redakcja portalu L-INSTRUKTOR.

Czekamy, 12 października 2023 r. (czwartek), on-line, godz. 11.00-12.00.

Już dziś czekamy na pytania: e-mail – tygodnik@prawodrogowe.pl