Ogłoszenia

#zostańwdomu

11 kwietnia 2020

#zostańwdomu
(fot. Policja pl)

Premier apeluje. Premier Mateusz Morawiecki poprosił Polaków, aby tegoroczne Święta Wielkiej Nocy spędzili w ścisłym gronie rodzinnym. To o bardzo ważne, aby nie doprowadzić do nagłego wzrostu zachorowań – ocenił premier. Jak dodał, przed Polską jest decydująca faza walki z koronawirusem. Niestety przypadnie ona właśnie w okresie Świąt – zaznaczył. – Niestety będziemy musieli się zmierzyć z nią w okresie świąt Wielkiej Nocy. Wszyscy wiemy, jak ważne są te święta. I choć chcielibyśmy, żeby one odbywały się w gronie rodzinnym TO ZOSTAŃMY W DOMU – apelował.

Minister zdrowia apeluje. Minister Łukasz Szumowski – podczas czwartkowej konferencji prasowej mówił: - Gdyby nie restrykcje, gdyby nie ta kwarantanna narodowa mielibyśmy dzisiaj 20, 30, 40 tysięcy chorych. Mielibyśmy stytuację taką jaka jest we Włoszech, we Francji, w Hiszpanii. Sytuacja w której medycy muszą decydować kto ma szansę na leczenie respiratorem, a kto nie. Na szczęście takiej sytuacji – na dzień dzisiejszy – w Polsce nie ma. I musimy zrobić wszystko, żeby jej nie było. (…) Postarajmy się, żeby te święta, były świętami życia. Gdybyśmy te święta spędzili jak zwykle spędzamy, radośnie i razem ze wszystkimi przyjaciółmi, z najbliższymi, z daleką rodziną, z bliższą, za miesiąc mielibyśmy 20, 30, 40 tysięcy więcej osób chorych. A to oznaczałoby, że kilkaset osób z tej grupy by zmarlo.

Policja apeluje. Pamiętajmy, że w walce z epidemią lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i służby mundurowe nie muszą być sami. Każdy z nas może ich wspomóc przestrzegając obowiązujących przepisów. To nie czas na świąteczne wyjazdy i spotkania ze znajomymi. To co powinniśmy teraz zrobić to zostać domu, w gronie najbliższych i w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Dla nasz policjantów te święta będą czasem wytężonej służby, dla wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny będzie to kolejny egzamin z odpowiedzialności, rozsądku, dbałości o zdrowie i życie swoje i innych ludzi. #Zostańwdomu.

Apelujemy. #zostańwdomu. (jm)

Jak podaje Ministerswo zdrowia według stanu na dzień

- 9 kwietnia 2020 r. w Polsce zarejestrowano 5,5 tys. zarażonych i 174 zgonów;

- 10 kwietnia (godz. 10.00) odpowiednio 5724 i 175.